A magyar válogatott szerezte az első pontot a csapatkapitány, Gajdács Linának köszönhetően, azonban a következő öt labdamenet után Franciaország örülhetett, így Horváth András gyorsan időt kért. Jót is tett a mieinknek a rövid szünet, hiszen a feljavuló nyitásfogadásnak köszönhetően előbb három pontra csökkentette a különbséget a házigazda, majd sorozatban öt pontot szerezve átvette a vezetést (16:14). Ezután ismét az ellenfél gyűjtögette a pontjait, így a magyar kapitány ismét magához hívta a játékosait. Sikeresen, hiszen a hajrában ismét egyenlő volt az állás (22:22). Sajnos a franciák agresszív támadójátékkal megszerezték mind a három pontot, így szettelőnybe kerültek (22:25).
Zsombók Eszternek is köszönhetően 5:2-vel kezdték a mieink a második felvonást, és bár a franciák résen voltak, összeszedett játékkal 12:8-ra a mieink vezettek. Gajdács Lina remek bombájával már hattal ment a magyar válogatott, a jó forma pedig tovább hajtotta lányokat, az előny is tovább nőtt, így a francia mesternek kellett gyorsan felrázni a játékosait. Gajdács tovább brillírozott, egy parádés ejtéssel már a 11. pontját szerezte. Lassan zárkóztak a franciák, így Horváth András kikérte második idejét is. Zárkózott az ellenfél, átlót és feladót cserélt a magyar kapitány, azonban így is fordítottak a franciák. Egy rossz feladásuk után azonban újra a mieinknél volt az előny, sőt, egy kiváló blokkal szettlabdához jutottak, amit Pampuch Gréta azonnal értékesített is (25:22).
Hasonló irammal folytatódott a mérkőzés, kicsit úgy tűnt, a franciák összekapták magukat, hiszen a kezdeti magyar vezetés után három ponttal megléptek (10:7). Sikerült tovább növelni az előnyt, így ismét Horváth Andráson volt a sor, hogy felrázza a magyar lányokat. Nem sikerült, a mieink védekezése nem szuperált, a feladó és átlócsere ezúttal nem vezetett eredményre, hiszen 21:15-re az ellenfél vezetett. Hét szettlabdája volt a franciáknak, amikor a magyar kapitány sípszó után jelzett időkérése miatt figyelmeztetést kapott, a hátrányt pedig csak eggyel csökkentették a házigazdák, így újra a franciáknak volt szettelőnyük (18:25).
A kezdeti kétpontos magyar előny nem sokkal később hárompontosra nőtt (9:6). A szép magyar támadásokat a játszma felénél felváltotta a támadójátékból fakadó hibák, így egyenlítettek a franciák – Horváth András gyorsan időt kért. Úgy tűnt, rendet tett a fejekben, hiszen újra a játszma eleji formáját mutatta a csapat, ráadásul újra három ponttal vezetett. Szabó Krisztina nagyszerű blokkjával öttel mentek a mieink és háromra voltak a döntő felvonás kiharcolásától. Amy Attivi rossz nyitása után a magyarok jutottak szettlabdához, amit Csereklye Zsófia egy blokkal értékesített is, így következhetett a döntő játszma. (25:19)
A magyar csapat szerezte az utolsó felvonás első két pontját, a megzavarodott franciák pedig eleinte nem igazán találtak fogást a mieinken, akik 6:4-re vezettek. Még a fordulás előtt egalizáltak a franciák, azonban egy hálóba ütött labda után a magyar csapat örülhetett. Kettővel mentek a hazaiak, amikor a francia kapitány időt kért. Szerencsére nem járt sikerrel, a mieink brillíroztak és kiharcoltak mérkőzéslabdát, amit sikerült értékesíteni, így győzelemmel kezdte a magyar válogatott a kontinenstornát. (15:9)
U17-es Európa-bajnokság, II-es csoport
1. forduló
Magyarország – Franciaország 3:2 (–22, 22, –18, 19, 12)
Békéscsaba, 430 néző. Vezette: Keser (osztrák), Glod (lengyel).
MAGYARORSZÁG: Pampuch 16, Teleki 6, Németh L. 2, Gajdács 19, Csereklye 12, Fekete R. Csere: Nánási (liberó), Zsombók E. 13, Matuska, Piros, Klein 1, Szabó K. 7. Szövetségi kapitány: Horváth András
FRANCIAORSZÁG: Baudrillard 3, Prigent 12, Attivi 13, Depie 18, Melinard-Chanteur 11, Galabert 6. Csere: Randrianantenaina (liberó), Bal, Kalt, Dufourt, Converty 2, Loe-Outrey 1. Szövetségi kapitány: Francois De Tschudy
Edzői értékelés
Horváth András: – Álmodni sem lehetett volna jobb kezdést, de ezért jöttünk! Szeretnénk minél több győzelmet begyűjteni, és ez egy csodás kezdés volt. De tíz percnél tovább nem szabad ünnepelnünk! A mérkőzés szakmai elemzése még vár ránk, de azt már most ki lehetett emelni, hogy nehéz helyzetekben sem zuhant össze a csapat. Fordulatos volt a mérkőzés, szerencsére kulcspillanatokban nagyon erősek voltunk.
Kis meglepetést szerzett Görögország azzal, hogy az Eb II-es csoportjának nyitó találkozóján az első felvonást megnyerte Törökország ellen – a selejtező 1. körében is találkozott a két együttes, akkor magabiztosan nyertek a törökök 3:0-ra. Bár utóbbiak brillíroztak a hálónál a második felvonásban és egyenlítettek, a görögök is hasonlóan tettek a folytatásban (összesen 27-szer blokkolt a két csapat a találkozón), s megnyerték az első mérkőzést.
El volt kényeztetve a békéscsabai közönség, hiszen Belgium és Németország összecsapásán sem unatkozott senki, pláne nem a Monzával a legutóbbi kiírásban ötödik helyen végző Grózer György, aki kisebbik lányát, Leanát buzdította a lelátóról. Szüksége is volt rá, hiszen bár a németek nyerték az első felvonást, fordítottak a belgák. A negyedik játszmára pedig kiváló mérkőzés kerekedett, előbb egyenlítettek a németek, majd nagy csatában győztek.
Saját maga dolgát nehezítette megSzlovéniaazzal, hogy magabiztos előnyét eladta, amitRomániakegyetlenül kihasznált és megnyerte az első szettet. A második felvonás aztán úgy indult, ahogy nyugati szomszédunk szerette volna, hiszen 11:0-val (!) kezdett, így nem okozott gondot az egyenlítés. A következő játszma csak az első húsz pontig volt izgalmas, aztán a szlovének sorozatban nyolc pontot szerezve elléptek a románoktól és magabiztosan fordítottak. A negyedik szettet is nagy fölénnyel kezdték a szlovének, azonban „félúton” egyenlített keleti szomszédunk, azonban összekapta magát Dejan Pusnik csapata és megnyerte a mérkőzést.
TOVÁBBI EREDMÉNYEK I-es csoport:
Olaszország–Lengyelország 3:2 (–23, 14, 17, –23, 10)
Bulgária–Hollandia 3:1 (23, –15, 23, 28)
Grúzia–Szerbia 3:2 (16, –18, –14, 21, 9)
Horvátország–Észtország 3:0 (14, 13, 11)
II-es csoport:
Görögország–Törökország 3:1 (21, –17, 24, 20)
Németország–Belgium 3:2 (19, –18, –18, 19, 14)
Szlovénia–Románia 3:1 (–20, 7, 17, 20)