Részegen tört kirakatot az ausztrál evezős Londonban

Vágólapra másolva!
2012.08.03. 10:11
null
Joshua Booth (középen) a hajóban még józan volt (Fotó: mirror.co.uk)
Címkék
Ha a butaság olimpiai sportág lenne és érmeket is osztanának a legnagyobb őrültségek elkövetőinek a londoni játékokon, Josh Booth nagy eséllyel pályázhatna a dobogó valamelyik fokára. A 21 éves ausztrál evezős, a férfi nyolcasok szerdai döntője után akkora ünneplésbe fogott, hogy a rendőrségen, majd egy kórházban ért véget számára az éjszaka – számolt be a The Guardian.

Booth és csapattársai a férfi nyolcas evezősök szerdai döntőjében elért hatodik helyezésüket ünnepelték (vagy bánatukban ittak?) a londoni éjszakában, az ausztrál csapat mindössze 0.69 századdal maradt le a bronzérmet jelentő harmadik helyről.

Csütörtök éjjel kettő órakor, az erősen ittas Booth ismeretlen okokból betörte egy dél-londoni műszaki bolt kirakatát egy virágcseréppel. A helyszínre érkező rendőrök ezután őrizetbe vették, de nem a rendőrség volt a fiatal ausztrál olimpikon utolsó állomása az emlékezetes éjszakán.

Az éjjeli órákban is sárga versenytrikóját viselő Booth a rendőrségre érve elájult, ezért onnan egy közeli kórházba szállították – számolt be az éjszaka történéseiről az ausztrál olimpiai csapat vezetője, Nick Green. A kórházba szállítás után Booth állapota stabilizálódott és a rendőrség sem emelt vádat ellene. Az Ausztrál Olimpiai Bizottság egyelőre nem hozta nyilvánosságra, milyen módon és mértékben szankcionálják az ausztrál evezős görbe éjszakáját. Egy biztos, dicséretre nem nagyon számíthat.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Szoboszlaiék az angol Szuperkupáért játszanak; három NB I-es meccs

Minden más foci
3 órája

Liverpool: az első tétmeccs az első trófeáért; Dajka László: Szórakoztatni csak felszabadultan lehet

E-újság
3 órája

Döntetlent játszott az NK Osijek a címvédővel a horvát élvonalban

Minden más foci
4 órája

Kis pénz, nagy foci – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
4 órája

Szalai Attila kezdő volt, csapata vereséggel kezdett a bajnokságban

Légiósok
4 órája

Megvan a DAC első győzelme a Niké Liga új idényében

Minden más foci
4 órája

A Liverpool megvált csatárától, aki Szaúd-Arábiában folytatja – hivatalos

Angol labdarúgás
4 órája

Gruber ismét remekelt, a Ferencváros három góllal nyert Nyíregyházán

Labdarúgó NB I
5 órája
Ezek is érdekelhetik