Serie A: kétszer vezetett az Atalanta, mégsem tudta legyőzni a Juvét

2023.01.22. 22:46
Danilo (balra) mentett pontot a zebráknak (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi záró meccsén a Juventus fordulatokban gazdag mérkőzésen odahaza 3–3-as döntetlent játszott az Atalanta ellen.

Első bajnokiját játszotta a Juventus a 15 pontos levonást jelentő ügyészségi döntés pénteki nyilvánosságra hozatala óta, és ha az elmúlt 48 órában sikerült is esetleg valamelyest magához térnie a büntetés jelentette „gyomrosból”, a nigériai Ademola Lookman gyorsan bevitt egy újabb ütést neki.

Ráadásul az Atalanta 25 éves támadójának ehhez nem kellett több hónapon át nyomoznia, elég volt mindössze négy percet a pályán töltenie a torinói Allianz Stadionban. Ennyi telt el ugyanis a mérkőzésből, amikor Jérémie Boga kiugratásából a kapuba lőtt – a labda mintha a hátráló Alex Sandro lábát is érintette volna, majd a hárítani igyekvő Wojciech Szczesny kapus ökölbe szorított kezéről a hálóba vágódott. Ez volt Lookman 10. bajnoki gólja az idényben, amivel feljött a góllövőlista második helyére.

A találat után nem sokkal a hazaiak tizenegyest reklamáltak, ám Livio Marinelli játékvezetőt nem különösebben hatotta meg a torinóiak siralma. Bő negyedórával később sem, amikor Nicolo Fagioli került a földre a tizenhatoson belül, ám a VAR-szobából jelezték a játékvezetőnek, hogy ezt talán érdemes lenne visszanéznie. Megtette, s megítélte a büntetőt, amelyet a friss világbajnok Ángel Di María értékesített. Tíz perccel később pedig már vezetett is a Juventus: a büntetőt kiharcoló Fagioli beadásából Arkadiusz Milik pofozta a labdát 10 méterről a bal alsó sarokba.

Mondhatjuk, hogy kijött a korán kapott ütés hatása alól a Juventus az első félidő végére, ám a második játékrészt még pocsékabbul kezdte, mint az elsőt. Alig 40 másodperc után ugyanis Lookman passzából Joakim Maehle egyenlített, majd hét perc múlva Boga újabb jó beadása után Lookman ezúttal fejjel volt eredményes (2–3).

A vendéggyőzelemhez azonban ez sem volt elegendő, mert a 65. percben legurított szabadrúgás után Danilo 19 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. Fordulatos találkozón gazdagodott egy ponttal a Juventus, míg az Atalanta nem tudott tapadni a kora este győztes Romára. 3–3

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ

Juventus–Atalanta 3–3 (Di María 25. – 11-esből, Milik 34., Danilo 65., ill. Lookman 4., 53., Maehle 46.)