Serie A: a 95. percben fejelt góllal mentett pontot a Juve

K. Zs.K. Zs.
2022.04.16. 20:36
Dusan Vlahovics egyenlített – a folytatást már hiába siettette, a győztes gólt nem tudták bebrusztolni (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bolognával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának szombati játéknapján. A kettős emberelőnyben hajrázó „zebrák” a 95. percben egyenlítettek.

A gól nélküli első félidőt követően Marko Arnautovic szerezte meg a vezetést a Bolognának: a leshatárról kilépő osztrák válogatott támadó a kapust is kicselezve lőtt a Juve kapujába. A GÓL ITT!

A „zebrák” erősítettek, a kapufát is eltalálták, sőt a végjátékra kettős emberelőnybe kerültek: a 84. percben az Álvaro Moratával szemben szabálytalankodó Bakary Soumaorót és a hevesen reklamáló Gary Medelt is kiállította a játékvezető. A VAR-ozás után megítélt szabadrúgást Dusan Vlahovics a kapu fölé lőtte.

A hazaiak óriási nyomást helyeztek a Bologna védelmére, és a 95. percben egyenlítettek is: Morata középre ollózott labdáját Vlahovics fejelte a hálóba közvetlen közelről. A GÓL ITT!

Egy kis stat: Dusan Vlahovicsnak ez volt az 50. találata a Serie A-ban; 22 évesen és 78 naposan ért el eddig határig. Csak egy nála fiatalabb légiós mondhatta magát 50 gólosnak az olasz élvonalban: a brazil Alexandre Pato 2011-ben, neki 21 évesen és 220 naposan jött össze az ötvenedik. (Opta)

SERIE A
33. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Juventus–Bologna 1–1 (Vlahovics 90+5., ill. Arnautovic 52.)
Korábban
Cagliari–Sassuolo 1–0
(Deiola 42.)
Sampdoria–Salernitana 1–2 (Caputo 32., ill. Fazio 4., Lourenco 6.)
Udinese–Empoli 4–1 (Ismajli 6. – öngól, Deulofeu 52., Pussetto 79., Samardzic 87., ill. Pinamonti 67. – 11-esből)

Pénteki eredmények
Spezia–Internazionale 1–3 (Maggiore 88., ill. Brozovic 31., Lautaro Martínez 73., Alexis Sánchez 90+3.)
Milan–Genoa 2–0 (Rafael Leao 11., Messias 87.)

1. Milan 33 21 8 4 58–29 +29 71
2. Internazionale 32 20 9 3 68–25 +43 69
3. Napoli 32 20 6 6 58–26 +32 66
4. Juventus 33 18 9 6 50–29 +21 63
5. Roma 32 17 6 9 53–36 +17 57
6. Fiorentina 32 17 5 10 53–40 +13 56
7. Lazio 32 16 7 9 64–47 +17 55