Olasz Kupa: másodosztályú csapat búcsúztatta a Sassuolót

B. A.B. A.
2021.01.14. 19:31
A SPAL kiejtette a Sassuolót (Fotó: Getty Images)
A másodosztályú SPAL 2–0-ra legyőzte a Sassuolót a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében.

A hazaiak a szünet után emberhátrányba kerültek, amit a SPAL kegyetlenül kihasznált: tíz percen belül kétszer is betalált a vendégcsapat, így egyedüli másodosztályú gárdaként bejutott a legjobb nyolc közé.

A játéknap későbbi mérkőzésén a Cagliari még válaszolni tudott az Atalanta vezető góljára, ám a bergamóiak nem sokkal később három perc leforgása alatt kétszer is betaláltak, így biztosították a helyüket a negyeddöntőben.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Sassuolo–SPAL (II.) 0–2
(Missiroli 49., Dickmann 58.)
Kiállítva: Djuricsics (Sassuolo, 47.)
Atalanta–Cagliari 3–1 (Al. Mirancsuk 43., Muriel 61., Sutalo 64., ill. Sottil 55.)
Január 19., kedd
21.15: Roma–Spezia
Január 21., csütörtök
21.15: Lazio–Parma
Korábban

Juventus–Genoa 3–2(Kulusevski 2., Morata 23., Rafia 105., ill. Czyborra 28., Melegoni 74.)– hosszabbítás után
Napoli–Empoli (II.) 3–2(Di Lorenzo 18., Lozano 38., Petagna 77., ill. Bajrami 33., 68.)
Fiorentina–Internazionale 1–2(Kouamé 57., ill. A. Vidal 40. – 11-esből, R. Lukaku 119.)– hosszabbítás után
Milan–Torino 0–0 – 11-esekkel 5–4