Cavani most higgadt maradt, gólja győzelmet ért (Fotó: Reuters)

A legutóbbi két bajnokiján gólt sem szerző és pont nélkül maradó Lazio a Siena ellen tért vissza a helyes ösvényre. A római égszínkékek az Interrel ellentétben nem hagyták, hogy a sienaiak megvicceljék őket: Ederson szöglet utáni, gyönyörű fejesével és Ledesma büntetőjével már az első félidőben kétgólos előnybe kerültek, amelyből egyet meg is tartottak, Paci szépítése már túl későn jött.

A Sampdoria–Napoli meccsen sokáig leginkább a napsütés volt élvezhető, a színvonal messze volt az ötcsillagostól (mindössze Walter Mazzarri reklamált addig, amíg el nem küldték a kispadról), hogy aztán a második félidő közepén felgyorsuljanak az események. Előbb Paolo Cannavaro és Morgan De Sanctis nem értette meg egymást, de a Napoli megúszta az esetet, majd a másik oldalon Hugo Armando Campagnaro fejese kerülte el a Sampdoria kapuját. A 67. percben Cannavaro passzával Marek Hamsík tört be a tizenhatoson belülre, Daniele Gastaldello pedig elhúzta a lábát – tizenegyes, ráadásul a Samp-játékos második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott. Edinson Cavani lába most nem remegett meg, a csatár precíz lövést küldött a jó irányba mozduló Romero mellett a kapu bal oldalába. A Sampdoria emberhátrányban hiába darált, a Napoli megszerezte a három pontot.

SAMPDORIA–NAPOLI 0–1

Fabrizio Miccoli, a „zsebrakéta” kedvenc áldozata a Chievo, és ezt most is megmutatta: a palermói csatár hármat vágott a veronaiaknak (a Chievo ellen így már kilenc Serie A-gólja van), a rózsaszín-feketék simán nyertek, először az idényben. Az Atalanta Denis góljával még a vezetést is megszerezte a Torino ellen, hogy aztán a bergamói stadion népének döbbenetére teljesen összeomoljon: a 62. és a 76. perc között a „bikák” négy gólt szereztek, és lehengerelték ellenfelüket. A Bologna a kétgólos Alberto Gilardino vezérletével könnyedén legyőzte a Cataniát, az újonc Pescara három pontot „szakított” a még mindig nyeretlen Cagliari ellen. A Genoa gól nélküli döntetlenre végzett idegenben az Udinesével a kora délutáni mérkőzésen. A vendégek magyar légiósa, Tőzsér Dániel a 15. percben csereként lépett pályára.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Atalanta–Torino 1–5 (Denis 28., ill. Bianchi 38., 76. – az elsőt 11-esből, Gazzi 62., Sztevanovics 66., D'Ambrosio 73.)
Bologna–Catania 4–0 (Guarente 19., Gilardino 40., 61., P. Koné 95.)
Cagliari–Pescara 1–2 (Pinilla 82. – 11-esből, ill. Terlizzi 50., Weiss 76.)
Lazio–Siena 2–1 (Ederson 18., Ledesma 38. – 11-esből, ill. Paci 91.)
Palermo–Chievo 4–1 (Miccoli 13., 59., 82., Giorgi 80., ill. Rigoni 28.)
Sampdoria–Napoli 0–1 (Cavani 68. – 11-esből)