Remekül játszott, és megérdemelt győzelmet aratott városi riválisa felett az AC Milan

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.09.22. 22:45
Rendkívül fontos győzelmet aratott a Milan a városi rivális Inter ellen (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Milan 2–1-re legyőzte a városi rivális Internazionalét. A Milan Pulisic góljával korán vezetést szerzett, de rövid időn belül Dimarco találatával már döntetlen volt az állás. A hajrára teljesen elfáradt a bajnoki címvédő, a Milan Gabbia fejesével megnyerte az összecsapást.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
INTERNAZIONALE–MILAN 1–2 (1–1)
Milánó, San Siro. Vezette: Mariani
INTER: Sommer – Pavard, Acerbi, Bastoni (C. Augusto, 82.) – Dumfries (Darmian, 63.), Barella (Zielinski, 74.), Calhanoglu (Aslani, 63.), Mhitarjan (Frattesi, 63.), Dimarco – L. Martínez, M. Thuram. Vezetőedző: Simone Inzaghi
MILAN: Maignan – Emerson Royal, Gabbia, Tomori, T. Hernandez – Pulisic (Okafor, 78.), Y. Fofana, T. Reijnders, Rafael Leao (Chukwueze, 78.) – Álvaro Morata (Loftus-Cheek, 78.), T. Abraham (Sz. Pavlovics, 90+2.). Vezetőedző: Paulo Fonseca
Gólszerző: Dimarco (27.), ill. Pulisic (10.), Gabbia (89.)

Pocsékul kezdte az idényt a Milan, amely 2018 óta nem szerzett ilyen kevés pontot az első négy fordulóban. A piros-feketék ráadásul a BL-nyitányon is viszonylag sima vereséget szenvedtek a Liverpooltól, ami után olasz sajtóhírek szerint veszélybe került Paulo Fonseca állása. A Milannak az ellen a városi rivális és bajnoki címvédő Internazionale ellen kellett volna javítania, amely ellen a legutóbbi hat mérkőzését elveszítette. Ráadásul Simone Inzaghi csapata szép sikert követően várhatta a mérkőzést, a kék-feketék szerdán, a Manchester City otthonában értek el értékes döntetlent.

Remekül kezdte ezt a mérkőzést is Paulo Fonseca együttese. A Liverpool elleni BL-mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is Pulisic szerezte az első találatot. Az amerikai az Inter térfelének közepén szerzett labdát, betört a 16-oson belülre, és nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Nem tartott sokáig a piros-feketék öröme, a 27. percben Lautaro Martínez passza után Dimarco lőtte ki a bal alsó sarkot. Az első félidő hajrájában az Inter előtt adódott több lehetőség, de a vezetést nem sikerült megszereznie.

Pulisic (piros-feketében) szerezte a milánói derbi első gólját (Fotó: Getty Images)

A második félidő hatalmas Milan-lehetőséggel indult, Leao fejesét azonban nagy bravúrral védte Sommer. A folytatásban is inkább a vendégek előtt adódtak lehetőségek, a 64. percben megint az Inter svájci kapusának kellett nagyot védenie, ezúttal Reijnders lövése után. A 65. percben a játékvezető Lautaro Martínez vélt kezezése után büntetőt ítélt a Milan javára, de gyors videózást követően jogosan visszavonta az ítéletet, mivel az argentin támadó nem kézzel, vállal ért a labdához. A hajrára teljesen elfáradt az Inter, Leao már korábban eldönthette volna a mérkőzést, de neki még nem sikerült túljárnia Sommer eszén. A 89. percben Reijnders ívelt a büntetőpont magasságába szabadrúgásból, és a Frattesit megelőző Gabbia a kapu bal oldalába fejelt. A hosszabbítás utolsó percében még Okafor előtt adódott nagy lehetőség, de a svájci kihagyta a kihagyhatatlant. A Milan szerencséjére ez nem a meccslabda volt.

Közel két év után tudta újra legyőzni a Milan az Internazionalét, azonban továbbra is kérdés, hogy Paulo Fonseca folytathatja-e vezetőedzői pályafutását a piros-feketék kispadján. 1–2