Megtört Lautaro Martínez gólcsendje, az Inter először nyert idegenben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.28. 17:07
Lautaro Martínez először talált be az idényben, s rögtön duplázott (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén az Internazionale 3–2-re legyőzte idegenben az Udinesét.

Bekezdett az Inter, amely 43 másodperc elteltével már vezetett: Matteo Darmian pompás kiugratása után Davide Frattesi gurított el a kapus mellett. Több helyzetet is kihagyott a címvédő a folytatásban, ami megbosszulta magát, a 35. percben egyenlített az Udinese: Jordan Zemura jobb oldali beadásából csúsztatott Christian Kabasele a kapu jobb oldalába. A félidő hajrájában viszont góllá érett a milanói nyomás, Federico Dimarco adott be balról, középen Lautaro Martínez belebotlott a labdába, amely a balra elvetődő Maduka Okoye mellett begurult a kapuba – az előző Serie A-évad gólkirálya először talált be a szezonban.

A szünet után két percen belül újabb gólt szerzett az Inter, Marcus Thuram lekészített, Lautaro Martínez pedig 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. Kézben tartották a vendégek a meccset, és növelhették volna előnyüket, ám ehelyett a hazaiak csökkentették hátrányukat, Lorenzo Lucca talált be egy kontra végén. A kitámadó udineiek újabb gólt kaphattak volna a hajrában, de maradt a 2–3, ami azt jelenti, elveszítették hazai veretlenségüket, az Inter pedig az idényben először nyert idegenben.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Udinese–Internazionale 2–3 (Kabasele 35., Lucca 83., ill. Frattesi 1., L. Martínez 45+3., 47.)