Serie A: könnyed sikerrel tört meg a Fiorentina rossz sorozata

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.11. 14:27
Andrea Belotti megszerezte első gólját új csapatában, a Fiorentinában (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán könnyedén nyert 5–1-re a Frosinone ellen, ezzel megtört a Fiorentina négymeccses nyeretlenségi sorozata az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A).

Nem indult jól a 2024-es esztendő Firenzében, a Fiorentina eddigi öt bajnokiján négy vereséget és egy döntetlent ért el, míg az Olasz Kupában tizenegyespárbajban ejtette ki a Bolognát. A 24. fordulóban viszont a gyenge forma ellenére is favoritnak számított a csapat a 14. helyezett Frosinone ellen.

A lilák hamar érvényre juttatták akaratukat, az első félidőben az új csapatában először eredményes Andrea Belotti (VIDEÓ ITT), illetve Jonathan Ikoné (VIDEÓ ITT) és Lucas Martínez Quarta (VIDEÓ ITT) is betalált, eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket.

A Fiorentina a második félidőben sem állt le, olyannyira nem, hogy Nicolás González egy szép kapáslövéssel megszerezte idénybeli hetedik bajnoki találatát (VIDEÓ ITT).

A Frosinone nem adta fel, s bár nem volt sok próbálkozása, Luca Mazzitelli megpattanó szabadrúgásával (VIDEÓ ITT) így is kozmetikázott az eredményen, de a hajrában a csereként beállt Antonín Barák (VIDEÓ ITT) visszaállította a négygólos különbséget.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Fiorentina–Frosinone 5–1 (Belotti 16., Ikoné 19., L. Martínez Quarta 43., N. González 53., Barák 85., ill. Mazzitelli 66.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Empoli 1–3 (Weissman 69.,  ill. Zanoli 23. – öngól,  Niang 88. – 11-esből, Cancellieri 90+4.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Roma–Internazionale 2–4 (Mancini 28., El Shaarawy 44., ill. Acerbi 17., Thuram 49., Angelino 56. – öngól, Bastoni 90+3.)
Sassuolo–Torino 1–1 (Pinamonti 5., ill. Zapata 9.)
Cagliari–Lazio 1–3 (Gaetano 51., ill. Deiola 26. – öngól, Immobile 50., Felipe Anderson 65.)