A Roma hazai pályán kapott óriási pofont

2013.02.01. 22:57
Erik Lamelának (balra) nem sok örömben volt része a Cagliari ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitó mérkőzésén az AS Roma hazai pályán sima, 4–2-es vereséget szenvedett a Cagliaritól. A találkozón megszületett a Serie A 2012–2013-as szezonjának 600. találata is, amely emlékezetesre sikeredett: Mauro Goicoechea egy ártalmatlan szituációban valósággal saját kapujába ejtette a labdát.

A mérkőzés borzalmasan kezdődött a Roma számára, hiszen a 3. percben Marco Sau előkészítését követően Radja Nainggolan a hazai kapuba perdített , 0–1.

A folytatásban a játék javarészt a Cagliari térfelén zajlott, ám valós veszély nem alakult ki a vendégek kapuja előtt. A 35. percben azonban szabadrúgáshoz jutottak a „farkasok”, Alessandro Florenzi legurított labdáját pedig Francesco Totti a sorfal mellett a kapuba bombázta, 1–1.

A második félidő első percében nem akármilyen körülmények között született meg a Serie A 2012–2013-as szezonjának 600. találata: egy bal oldali beadást követően Mauro Goicoechea senkitől sem zavartatva ugrott fel a labdáért, ám ahelyett, hogy megfogta volna, a saját kapujába ügyetlenkedte azt, 1–2.

Ez a gól pedig sokkolta a hazaiakat. Hét perccel később Victor Ibarbo ívelt középre, a lendületből érkező Sau pedig a kapu közepébe bólintotta a labdát, 1–3.

A 71. perc történései már csak pont volt az i-re, ami a Cagliari teljesítményét illeti. Sau hatalmas kapufája után a kipattanó labdát Francesco Pisano helyezte Goicoechea kapujába, 1–4. Teljesen összezuhant a Roma.

A folytatásban a Cagliari már nem erőltette az előrejátékot, megkímélve ezzel a zömében veszélytelen támadásokat vezető Romát, amelynek a 93. percben az eredmény kozmetikázása azért még összejött. Marquinho lőtte ki a hosszú alsó sarkot, 2–4.

A Roma zsinórban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen, 23 mérkőzésen kapott 42 góljánál csak a Pescara „büszkélkedhet” gyengébb védelemmel, míg a Cagliari sorozatban negyedik találkozóján maradt veretlen.

1. Juventus 22 15 4 3 46–15 +31 49
2. Napoli 22 14 4 4 43–20 +23 46
3. Lazio 22 13 4 5 32–22 +10 43
4. Internazionale 22 12 4 6 35–25 +10 40
5. Milan 22 11 4 7 39–28 +11 37
6. Fiorentina 22 10 6 6 39–27 +12 36
7. Catania 22 10 5 7 31–28 +3 35
8. Roma 23 10 4 9 49–42 +7 34