A Roma kiváló támadójátékkal nyert az Inter ellen

2012.09.02. 20:37
Florenzi a gólpasszt adó Tottival ünnepelt (Fotók: Reuters)
Az AS Roma nagyszerű támadójátékkal 3–1-re győzött az Inter ellen Milánóban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójának rangadóján.

A három csatárral AS Roma a várakozásoknak megfelelően rögtön kemény rohamokkal indította a mérkőzést, és ennek a 15. percben meg is lett az eredménye.

Francesco Totti ívelte középre a labdát a bal oldalról, és a középen helyezkedő Alessandro Florenzi kihasználta, hogy az Inter védői méterekre álltak tőle, és Luca Castellazzi kapujába bólintott. 0–1

A folytatásban kiegyenlített csata folyta a pályán, és egyik csapat játékosai sem mentek a szomszédba egy kis keménységért.

Ennek Daniele De Rossi lett az áldozata, aki Álvaro Pereira nagyon kemény, de szabályos becsúszása után megsérült. Bár néhány percet még a pályán töltött, de a 32. percben cserét kért, és Marquinho állt be a helyére.

Az Internek igazán nagy helyzete a folytatásban sem volt, bár Wesley Sneijder néhány alkalommal megdolgoztatta honfitársát, Maarten Stekelenburgot.

A félidő hosszabbításában aztán egyenlített az Inter. Antonio Cassano vette le a tizenhatoson belül Sneidjer indítását, majd egy csel után kapura lőtt, és a labda Nicolas Burdissón felpattanva átrepült Stekelenburg fölött, és a kapuban kötött ki, a bal kapufát is érintve. 1–1

A második félidőt is a Roma kezdte veszélyesebben, és több helyzetet alakított ki, mint a milánóiak.

Az 59. percben azért a hazaiak is veszélyeztettek: Fredy Guarín lőtt kapura, és Stekelenburgnak kellett védenie.

A 67. percben aztán fantasztikus góllal vette vissza a vezetést a Roma. Totti indította kiválóan Daniel Osvaldót, aki futtában nagyszerű emeléssel juttatta a labdát Castellazzi kapujába az olasz kapus fölött. 1–2

A 81. percben pedig eldöntötte a meccset a római csapat. Az előbb gólt szerző Osvaldo a brazil Marquinho elé emelte a labdát, aki Matías Silvestre mellett átvette a labdát, majd éles szögből Castellazzi kapujába bombázott. 1–3

A végén Osvaldo megkapta a második sárga lapját, de a Roma ennek ellenére nagyon elégedetten távozhatott Milánóból, mivel kiváló támadójátékkal győzött az Inter ellen.

INTERNAZIONALE–AS ROMA 1–3

Tőzsér Dániel kezdőként segítette a Genoát, amely a Catania otthonában szenvedett egygólos vereséget. A vendégek a 66. percig 1–0-ra vezettek, a házigazdák azonban két perc leforgása alatt fordítottak. A Genoának még volt ereje az egyenlítésre, a pontszerzésre azonban már nem. Hengerelt a másik római egylet, a Lazio is, amely a fővárosban gyűrte le a Palermót.

Hazai környezetben nyert a Napoli, a Parma és a Sampdoria, utóbbi gárdában a keretbe sem jelölték Laczkó Zsoltot. A Cagliari úgy jutott egy ponthoz hazai környezetben, hogy kihagyott két büntetőt, a 28. perctől emberelőnyben játszhatott az Atalanta ellen, és csak a túlórában tudott egyenlíteni.

1. Juventus 2 2 6–1 +5 6
2. Napoli 2 2 5–1 +4 6
3. Lazio 2 2 4–0 +4 6
4. Sampdoria 2 2 3–1 +2 5
5. Roma 2 1 1 5–3 +2 4
6. Catania 2 1 1 5–4 +1 4
7. Torino 2 1 1 3–0 +3 3
8. Genoa 2 1 1 4–3 +1 3