Djibril Cissé kifogott a BL-győztes Interen

2010.08.04. 07:47
A tengerentúlon túrázó Inter felkészülési mérkőzésen, Torontóban 3–2-re kikapott a görög Panathinaikosztól. Az athéniak vezére a két gólt szerző francia Djibril Cissé volt.

Materazziéknak meggyűlt a bajuk Djibril Cissével (balra) (Fotó: Action Images)

A Bajnokok Ligája-győztes Inter a Panathinaikosz ellen játszotta második nyári felkészülési mérkőzését (az elsőn könnyedén, 3–0-ra nyert a Manchester City ellen), és bár a vb-ezüstérmes holland Wesley Sneijderen és a brazil kapuson, Júlio Césaron (utóbbi a kispadról nézte végig a mérkőzést) kívül az olasz csapat mindegyik nagy sztárja pályára lépett, érződött az idény eleji forma Rafa Benítez együttesén, illetve látszott, hogy a görögök előrébb tartanak a felkészülésben.

A Pana az első percektől kezdve többet támadott, és 22 perc alatt Djibril Cissé két villanásával tulajdonképpen el is döntötte a találkozót. A francia csatár először a saját kipattanóját váltotta gólra (az Inter védői végignézték, ahogy Cissé előbb öt méterről teljesen üresen kapura lő, majd az Orlandiniről kijövő labdát közelről bepasszolja), majd az ellenféltől kapott labdát lőtte 18 méterről a kapuba.

Az Inter nagyon fegyelmezetlenül védekezett, így akár nagyobb különbség is kialakulhatott volna, ám 2–0 után a Pana kiengedett, Samuel Eto'o bal oldali beadást követően szépítetett, de az egyenlítésre így sem volt esélye a milánóiaknak, ugyanis egy kontra végén még a félidő előtt az argentin Sebastián Leto ismét növelte a görög csapat előnyét.

A második játékrészben Maicon, Lúcio és Sulley Muntari beállásával stabilabb lett az Inter védekezése, több gólt már nem kapott a gárda, viszont a nyáron a Vasco da Gamától érkezett 18 éves Philippe Coutinho révén még lőtt egyet (a gólpasszt a csereként beálló, a hírek szerint a Reallal tárgyaló Maicon jegyezte), így végül 3–2-es vereséget szenvedett.

A Panathinaikosz helyi idő szerint augusztus 6-án a másik milánói alakulattal, az AC Milannal találkozik Pontiacban, míg az Inter csütörtökön a texasi Friscóban zárja amerikai túráját az FC Dallas ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Panathinaikosz (görög)–Inter (olasz) 3–2 (D. Cissé 13., 22., Leto 42., ill. Eto’o 32., Coutinho 85.),