Az Internazionale megszelídítette a „bikákat” Torinóban

2008.09.21. 17:03
Az első két bajnoki fordulóban kissé szenvedett az Inter, a harmadikban viszont bemutatta José Mourinho csapata, hogy milyen, amikor magabiztos produkciót nyújt: a milánói fekete-kékek könnyedén nyertek 3–1-re a Torino otthonában. A címvédő riválisai közül 1–0-s győzelmet aratott a Juventus és a Fiorentina is.
Sima Inter-győzelem: Mourinho csapata az élre állt
Fotó: Reuters (archív)

Címvédőhöz méltó magabiztos játékkal tudta le az Internazionale vasárnap délutáni mérkőzését a Serie A 3. fordulójában: az Adrianóval kezdő milánói gárda simán nyert a torinói Olimpiai Stadionban.

A meccset a Torino kezdte jobban, de Rosina szép egyéni akciója után a „bikák” kapitányának lövése a léc fölött zúgott el. A vendégeket ez sem zavarta különösebben: az Inter első helyzetét még ugyan kihagyta Ibrahimovic (gyenge ballábas lövését Sereni védte), de Mourinho csapata az első félidő derekán eldöntötte a találkozót.

A 24. percben Mancini kapott a tizenhatos jobb oldalán kitűnő labdát, megindult az alapvonal felé, majd rendkívül éles szögből erősen keresztbe lőtte a labdát. A lövésbe beleért a blokkolni igyekvő Pisano, lábáról pedig a tehetetlen Sereni mögött a kapuba vágódott a labda (0–1).

Ha ebben a találatban volt egy kis szerencse is, másfél perc múlva Maicon bombája maga volt a varázslat. A torinóiak középpályása fennragadt a milánói kapu előtt, így az Inter jobbhátvédje üresen kapta a labdát, majd húsz méterről hihetetlen erejű és pontosságú lövést zúdított a jobb felső sarokba (0–2). Alighanem egy euró tízcentes sem fért volna be a labda mellé…

A kettős mélyütést nehezen viselte a Torino, ráadásul Rosina sérülés miatt cserét kért, s a milánóiak kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre.

A második játékrész elején a szünetben elhangzottakon felbuzdulva jól kezdett a Toro (Zanetti lövése Materazziról vágódott le, Diana is közel járt a gólszerzéshez), de az 51. percben Maicon parádés labdával ugratta ki Ibrahimovicot, aki klasszis megoldással, külsővel fejezte be a villámgyors kontrát (0–3).

A Torino kihagyott még néhány szépítési lehetőséget, majd a 76. percben betalált: Säumel beadását Abbruscato küldte Júlio César hálójába (1–3). A szépségtapasz megvolt, ennél többre a bordó mezesek nem voltak képesek: az Inter simán hozta a három pontot.

Idegenben győzött a bajnokság esélyesei közül a Juventus is: a „zebrák” Cagliariba látogattak, és el is hozták a szárd csapat otthonából a pontokat Amauri góljával. A Juve Trezeguet és Del Piero nélkül győzött, ráadásul a meccs közben Buffont is le kellett cserélni, így aztán igazán értékes a három megszerzett pont.

A Fiorentina nehezen gyűrte le a Bolognát a remek formában játszó Gilardino góljával, új edzőjével megint győzött a Palermo, Leccéből rabolt pontot a Siena, Genovából, a Sampdoriától a Chievo. A Napoli Santacroce kiállítása ellenére is képes volt kihúzni a 90 percet Udinében, így a hét közben Dortmundban diadalmaskodó hazaiaknak be kellett érniük a döntetlennel.

SERIE A

3. FORDULÓ
Torino–Internazionale 1–3 (Abbruscato 76., ill. Pisano 24. – öngól, Maicon 26., Ibrahimovic 51.)
Cagliari–Juventus 0–1 (Amauri 39.)
Fiorentina–Bologna 1–0 (Gilardino 37.)
Lecce–Siena 1–1 (Caserta 57, ill. Ficagna 39.)
Palermo–Genoa 2–1 (Bovo 13., Cavani 39., ill. D. Milito 89.)
Sampdoria–Chievo 1–1 (Francheschini 49., ill. Langella 51.)
Udinese–Napoli 0–0