Cassano volt a különbség a 80. genovai derbin a Marassiban

2008.02.17. 17:12
A Sampdoria hősies küzdelemben, a 87. percben szerezte meg szezonbeli tizedik győzelmét vasárnap délután az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 23. fordulójában a genovai derbin. A Fiorentina nem botlott a Catania ellen, így növelte előnyét a Milannal szemben. Az Udinese sem okozott csalódást a Reggina vendégeként. Otthon nyert a Lazio és a Palermo. „Megégett” a Napoli a San Paolóban az Empoli ellen, megosztozott a pontokon a Siena és a Torino.
Antonio Cassano volt a mérkőzés legjobbja a derbin

Az ősszel valóságos futballháborút hozó genovai derbi után vasárnapra is kőkemény ütközetet vártak a szakemberek a sorrendben 80. házi rangadón. Mindkét csapat remekül kezdte a 2008-as évet, ráadásul két pont választotta el őket egymástól a táblázaton a forduló előtt.

A várakozásoknak megfelelően vehemensen kezdtek a csapatok, mindkét kapusnak játékba kellett avatkoznia az első két percben.

Ám míg Rubinhónak csak le kellett húznia Maggio labdáját, addig a túloldalon Castellazzinak bravúrra volt szüksége Di Vaio fejesénél.

A Cassano-Borriello csatának beharangozott mérkőzésen a két sztár is hamar észre vétette magát néhány ördöngős csellel, illetve bátor lövéssel. Igazi gólhelyzetig azonban nem jutottak. A Real Madrid kölcsönjátékosa nem cáfolta meg önmagát: már a 12. minutumban besárgult reklamálás miatt.

A 27. percben a Samp állt a legközelebb a gólhoz, ekkor Cassano egy piruett után emelt a Genoa védelme mögé, a lesgyanús helyről induló Maggio kapura is törhetett. A középpályásnak azonban sikerült fennakadnia Rubinho kapuson, ahelyett, hogy eltolta volna mellette a labdát.

A félidő vége a Genoáé volt, de a kékek jól zártak hátul, nem hagytak rést ellenfelüknek.

A csereember Figueroa bombafejese adta meg az alaphangot a folytatásban, amelyet a hazai védő Danilo két buta hibája meghatározott. A játékos tíz percen belül két sárgát is begyűjtött, s mehetett zuhanyozni.

Walter Mazzarri tanítványai eleinte nem igazán tudtak élni az emberelőny adta lehetőséggel. A véghajrában azonban megtört a jég.

A 87. percben Cassano zseniális cselsorozata után (három védőt csapott be) elegánsan emelt Maggio fejére, akinek bólintását ugyan még hárítani tudta Rubinho, de a kipattanót sikerült a hálóba pofoznia közelről.

A Fiorentina-Milan versenyfutást tekintve a hétvége a toszkánok kénye-kedve szerint alakult. Kuzmanovics és Mutu találatával ugyanis megverték a Cataniát, és három pontra növelték előnyüket a piros-feketékkel szemben.

Az Udinese sem szállt még ki a BL-indulást érő helyekért folyó versenyből. D’Agostino szabadrúgása után Pepe szerezte az első gólt Reggio di Calabriában, majd Di Natale duplázni tudott. A vége: 1-3.

A nehéz napokat megélő Lazio és Palermo drukkerei is fellélegezhettek: ezúttal otthon tudták tartani a pontokat csapataik.

„Megégett” a Napoli a San Paolóban az Empoli ellen. A találkozón a játékvezető három futballistát is kiállított, a házigazdák kilenc, a vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset. Megosztozott a pontokon a Siena és a Torino.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A), 2007/08

23. FORDULÓ
Fiorentina – Catania 2-1 (Kuzmanovic 40., Mutu 70., ill. Vargas 60.)
Genoa – Sampdoria 0-1 (Maggio 87.)
Lazio – Atalanta 3-0 (Rocchi 26.–11-esből, Pandev 56., Rocchi 88.–11-esből)
Napoli – Empoli 1-3 (Mannini 37., ill. Pozzi 21., 65., Budel 81.)
Palermo – Cagliari 2-1 (Cavani 23., Jankovic 45., ill. Cavani 52.–öngól)
Reggina – Udinese 1-3 (Modesto 76., ill. Pepe 8., Di Natale 62., Di Natale 90.+4.)
Siena – Torino 0-0