Kikapott a Juventus, már csak a Roma hibátlan, nyert az Inter

2007.09.16. 17:10
A Serie A, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában vasárnap délután három bajnokesélyes nagycsapat lépett pályára, az eddig veretlen két gárda, az AS Roma és a Juventus közül a fővárosiak idegenben nyertek két góllal, míg a torinóiak elszenvedték első vereségüket. Hazai pályán az eddig nyeretlen Udinese ellen botlottak. Az Internazionale Milánóban gyűjtötte be a három pontot.
Giorgio Chiellini (Juventus, balra) és Giandomenico Mesto (Udinese, jobbra) harca a labdáért
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A Juventus Torinóban fogadta az Udinesét: a hazaiak az eddig maximálisan megszerezhető hat, a vendégek viszont csupán egy ponttal a tarsolyban futottak neki a találkozónak.

Ennek megfelelőn óriási elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe a Juve, amely igencsak mezőnyfölényben futballozott, és állandó veszélyt jelentett a vendégek kapujára. Gólt azonban nem sikerült szerezniük a „zebráknak”: Del Piero akcióból és szabadrúgásból is eltalálta a kapufát. A vendégeknél a baloldal volt aktívabb, de erejükből csupán a nem igazán gólveszélyes kontrákra futotta.

A második félidő Udinese-góllal indult: egy remek indítás, egy szemfüles emelés elég volt ahhoz a szezon első bajnokiját játszó Natalénak, hogy 15 méterről a hálóba fejelje a kapujából már kilépő Buffon fölött a labdát.

A folytatásban a hátrányba került Juve egyre inkább elbizonytalanodott, még a cserék sem segítettek. Eközben a vendégek feljebb tolták állásaikat, egyre magabiztosabban állták útját a ritkuló és kevesebb veszélyt magában hordó hazai akcióknak.

A 60. percben ugyan a nem sokkal korábban mellbe rúgott Nedved cselezte be magát gólhelyzetig, de hét méterről magasan a hosszú sarok fölé lőtt, erre az Unidese válasza egy dörgő kapufa volt két perccel később.

A hajrában mindent egy lapra téve rohamozott a Juve, hogy legalább egy pontot megmentsen. Fejesgóljukat azonban játékvezető nem adta meg. Valószínű tévesen, lesállás miatt, de az is lehet, hogy a beívelésnél vette észre, ahogy az egyik torinói játékos holttérben kilökte a labda alól ellenfelét.

A hajrában kétszer is Del Pierónál volt a döntés: előbb 14 méterről egy közvetett szabadrúgást lőtt bele a labda útjába magát önfeláldozóan beledobó, igaz kicsit túl közel álló Udinese-játékosba, aztán a 92. percben, 23 méteres szabadrúgásból megint a kapufát lőtte telibe.

Az eredmény nem változott, először vesztett pontot, mindjárt hármat, ráadásul hazai pályán a Juvensut, míg az Udinese első alkalommal tudott nyerni.

Crespo 14. percben szerzett találatával került előnybe a milánói bajnokcsapat, az Inrternazionale a San Siróban a mérkőzést két döntetlennel váró Catania ellen, de hiába a korai vezetés, a kék-feketék részéről elmaradt a folytatás. A kegyelemdöfést végül Cesartól a hajrában érkezett meg az esélyesebb csapat részéről, amely így még őrzi veretlenségét a bajnokságban.

A Roma a Reggina vendégeként lépett pályára és szerzett előnyt gólnélküli első felvonást követően Juan révén az 50. percben. Két perc múlva a hátrányba került vendéglátók létszáma megfogyatkozott: Valdez kapott piros lapot, amely megkönnyítette a rutinos, jobb erőkből álló, egyébként is vezető fővárosiak helyzetét, már ami a pontszerzést illeti.

A győzelmet végül a kapitány, Totti biztosította be a 84. percben. A „farkasok” harmadik mérkőzésüket nyerték meg, hét rúgott gólnál járnak, miközben egyet sem kaptak még.

Egy öngól segítette hozzá a vezetéshez a Fiorentinát hazai pályán az Atalanta ellen az első félidő közepén, majd miután a szünetet követően Carrozzieri megkapta második sárga lapját is, már emberhátrányban is futballozhattak a vendégek.

Ez viszont a hazaiakat kényelmesítette el, hiszen a kiállítást követően három perccel Doni egyenlíteni tudott. A mérkőzést végül a hajrához közeledve a rutinos Vieri gólja döntötte volna el emberi és firenzei számítás szerint, ám Zampagna a túlóra első percében egyenlíteni tudott. Mindkét csapat őrzi veretlenség és áll a tabellán egy-egy győzelem mellett most már két-két döntetlennel.

Gólnélküli első felvonást követően tizenegyesből szerzett vezetést a Livorno a Genoa vendégeként, de a házigazdák öt perc múlva egalizáltak. A hazaiak és a vendégek is nyeretlenek még a bajnokságban, utóbbiak az első pontjukat legalább megszerezték két vereséget követően.

Pillanatnyilag a tabella harmadik helyén találjuk a Napolit, amely Nápolyban verte két góllal a Sampdoriát. Ez volt a vendégek első veresége a szezonban.

SERIE A, OLASZ ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:

3. FORDULÓ:
Fiorentina - Atalanta 2-2 (Rivalta 25. – öngól, Vieri 74., ill. Doni 51., Zampagna 91.)
Genoa - Livorno 1-1 (Borriello 56., ill. Tavano 51. – 11-esből)
Internazionale - Catania 2-0 (Crespo 14., Cesar 80.)
Juventus - Udinese 0-1 (Natale 47.)
Napoli - Sampdoria 2-0 (Zalayeta 43., Hamsik 76.)
Palermo - Torino 1-1 (Simplicio 4., ill. Recoba 54.)
Reggina - Roma 0-2 (Juan 50., Totti 84.)