Ökölvívás: Fury hét napot adott az Uszik elleni meccs megszervezésére

Vágólapra másolva!
2022.08.24. 16:45
null
Hét nap múlva eldől, lesz-e összecsapás a vitathatatlan bajnoki címért (Fotó: AFP)
Tyson Fury, a Bokszvilágtanács (WBC) nehézsúlyú világbajnoka hét napot adott a promótereknek arra, hogy megszervezzék a másik három nagy szervezetnél címvédő ukrán Olekszandr Uszik elleni címegyesítő mérkőzést – írta az MTI.

Uszik szombaton másodszor is legyőzte a brit Anthony Joshuát, s ezzel megvédte a Bokszvilágszövetség (WBA), a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) és a Bokszvilágszervezet (WBO) öveit, majd mérkőzésszervezője, Frank Warren szinte rögtön arról beszélt, hogy az ukrán klasszis egyetlen összecsapásra, a Fury elleni címegyesítő ütközetre vágyik.

A Cigánykirálynak becézett Fury márciusi címvédése után bejelentette a visszavonulását, de később jelezte, „van az a pénz", amennyiért hajlandó újból ringbe szállni. Visszatérési szándékát szerdán egyértelműen jelezte, ugyanakkor kemény feltételt szabott.

„Mindenkinek üzenem, aki akarja ezt a meccset, hogy hét napot adok, szeptember 1-ig mutassa a pénzt, mert már nyugdíjas vagyok. Minden ajánlatot írásban juttassanak el az ügyvédemhez, bizonyítékkal az anyagi ajánlat fedezetére. Kezdődjön a játék” – írta közösségi oldalán Fury, aki egy korábbi interjújában azt mondta, 500 millió fontot szeretne kapni egy Uszik elleni összecsapásért.

Az Uszik–Fury mérkőzésnek óriási lenne a tétje, ugyanis a győztes valamennyi nagy szervezet vb-övét birtokolná, azaz „vitathatatlan” világbajnokká válna. Legutóbb Lennox Lewis mondhatta ezt el magáról 1999–2000-ben, s eddig összesen öt vitathatatlan világbajnoka volt a nehézsúlynak.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Ökölvívó ob: soha rosszabbat, irány Liverpool!

Ökölvívás
51 perce

Letartóztatták a hétvégén Jake Paul ellen vereséget szenvedő korábbi bokszvilágbajnokot

Ökölvívás
2025.07.04. 21:41

Boksz: Fury harmadszor is összecsap Uszikkal

Ökölvívás
2025.07.03. 12:55

Doppingolt az olimpiai bronzérmes orosz bokszoló, két évre eltiltották

Ökölvívás
2025.07.02. 13:14

Újra a nyár közepén, újra Tatabányán húznak kesztyűt

Ökölvívás
2025.07.02. 10:56

Gyász: elhunyt a román ökölvívás első profi világbajnoka

Ökölvívás
2025.07.02. 07:52

Profi boksz: Wilder győzelemmel tért vissza

Ökölvívás
2025.06.28. 10:31

Hámori Luca: Ez az év az én évem!

Ökölvívás
2025.06.27. 11:28
Ezek is érdekelhetik