Ökölvívás: azonnali hatállyal felfüggesztették az AIBA elnökét

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.10.10. 17:59
null
Vu Csing-kuo valamit nem jól csinált (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Ökölvívó-szövetség (AIBA) fegyelmi bizottsága felfüggesztette tisztségéből Vu Csing-kuo elnököt.

A keddi bejelentés szerint a szankcióról a testület egyhangúlag döntött, és mivel jogorvoslati lehetőség nincs, az azonnali hatállyal életbe is lépett.

Az AIBA-ban júliusban belháború alakult ki, ezért a végrehajtó bizottság szavazást kezdeményezett Vu leváltásáért, és létrehozott egy ideiglenes vezetőtestületet az elnök ellenében.

A szövetséget 2006 óta vezető tajvani Vu már évek óta a támadások kereszttüzében áll, jelenleg azzal vádolják, hogy csődközeli helyzetbe vezette a szervezetet, az ellenfeleit el akarta távolítani a végrehajtó bizottságból, jóváhagyás nélkül hozott fontos, anyagi jellegű döntéseket, miközben félrevezette a médiát és a nemzeti szövetségeket az AIBA pénzügyeiről, illetve korábban megakadályozta, hogy bizalmatlansági szavazásra kerüljön sor ellene.

Az elmozdítását célzó törekvéseket jogellenesnek nyilvánította, és megígérte, hogy folytatja harcát az AIBA irányításának megtartásáért.

A fegyelmi bizottság szerint a szervezet adóssága jelenleg több mint 15 millió dollár (4 milliárd forint).

A 70 éves sportvezető továbbra is tagja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) igazgatótanácsának.

Az elnöki feladatokat ideiglenesen az európai tagszövetséget vezető AIBA-alelnök, az olasz Franco Falcinelli veszi át, november 11–13-án pedig rendkívüli kongresszusra kerül sor Dubaiban.

 

Legfrissebb hírek

Tyson Fury Budapesten válaszolt a kérdésre – mikor tér vissza a ringbe….

Ökölvívás
2025.05.10. 11:29

Tommy Fury egyhangú pontozással verte meg Kenan Hanjalicot a történelmi bokszgálán

Ökölvívás
2025.05.09. 22:54

Száz pár bokszol a Hősök terén, Kokó és Madár is ringbe lép

Ökölvívás
2025.05.09. 13:55

Budapestre látogat a korábbi nehésúlyú bokszvilágbajnok Tyson Fury

Ökölvívás
2025.05.08. 17:34

Budapesten tér vissza a ringbe az ökölvívó Tommy Fury

Ökölvívás
2025.05.06. 11:02

Canelo Álvarez vitathatatlan nagyközépsúlyú bajnok lett

Ökölvívás
2025.05.04. 15:02

A bombaerős szöuli magyar csapat egyetlen elődöntőse – Isaszegi Róbert 60 éves

Ökölvívás
2025.05.02. 07:53

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
2025.04.15. 16:59
Ezek is érdekelhetik