NB I: hétfőn Kruscsics állja a vacsorát az Újpestnek

A labdarúgó NB I 9. fordulójában az Újpest kiütötte a Kisvárdát, míg a Debrecen őrült, hétgólos mérkőzésen verte meg a Budapest Honvédot. A lila-fehérek vezetőedzője, Milos Kruscsics a mérkőzés után elmondta, mivel motiválta a duplázó Fernand Gourét, Török László, a Kisvárda trénere szerint pedig semmi nem utalt csapata gyenge teljesítményére. Edzői értékelések.

NB I: Meccs előtt elmentem biliárdozni, olyan stresszes voltam – Vida Máté a visszatérésről

A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Vasas hazai pályán a félidei 1–0-s vezetés után döntetlenre végzett a Zalaegerszeggel. Az angyalföldi csapat így továbbra is nyeretlen, de feljött a 11. helyre. A találkozó után Vida Mátéval beszélgetett az NSO Tv stábja, aki a Vasas színeiben több mint négy év után játszott az NB I-ben, de élvonalbeli bajnokin is 27 hónappal ezelőtt kezdett legutóbb.

NB I: Ebből lehet építkezni – Kondás a Vasas 6. döntetlenje után

A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Vasas hazai pályán a félidei 1–0-s vezetés után döntetlenre végzett a Zalaegerszeggel. Az angyalföldi csapat így továbbra is nyeretlen, de feljött a 11. helyre. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

NB I: a Vasas vezetésről ikszelt otthon a Zalaegerszeggel

Kilencedikre sem jött össze a győzelem a Vasasnak, egy pontot hazavitt a ZTE

Férfi vízi BL: 18 és félszer több gólt dobott a Vasas az ellenfelénél

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. körében a A-Híd VasasPlaket könnyedén, 37–2-re győzött a bosnyák Invictum Sarajevo ellen a hollandiai Nijverdalban.

NB I: története legjobb rajtja után várja a Kecskemét a Fradit

Háromhetes szünet után folytatódik a labdarúgó NB I, hogy aztán a katari világbajnokság rajtjáig ne legyen megállás, és másfél hónap alatt nyolc fordulót játsszanak le a csapatok. Az ismét háromnapos  9. körben két edző is debütál, a Mezőkövesdre visszatérő Kuttor Attila péntek este a Paks, a Debrecen szerb mestere, Szrdjan Blagojevics szombaton a Bp. Honvéd ellen irányítja új csapatát. Vasárnap az ősz meglepetéscsapata, az újonc Kecskemét eddigi legjobb rajtjával a háta mögött fogadja a még hibátlan Ferencvárost, a Fejér megyei rangadón pedig első idegenbeli pontjára hajt a Vidi a Puskás Akadémia otthonában.

NB II: másodszor is visszatért a középpályás a Nyíregyházához

A legutóbb a Vasast erősítő, de nyáron szabadon igazolható vált Pekár László másodszor is visszatért a labdarúgó NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacushoz – számolt be róla a klub honlapja.

Felkészülés: ikszelt a Vasas, kikapott a Topolyától a Honvéd

A Vasas nem bírt a Kozármislennyel felkészülési mérkőzésen, míg a Budapest Honvéd 2–1-es vereséget szenvedett a Topolyai SC-től.

MK: a Vasas a 86. percben lőtte a továbbjutást érő gólt

Ha nem is könnyen, de mind a négy érintett NB I-es csapat megnyerte mérkőzését a labdarúgó Magyar Kupa szombaton 15 órakor kezdődő programjában: a Kisvárda a BVSC-t, a ZTE a Kaposvárt verte meg két góllal, a Mezőkövesd Szekszárdon nyert 3–0-ra, míg a Vasas a hajrában csikarta ki a továbbjutást érő 2–1-es győzelmet Balassagyarmaton. Az NB II-es csapatok közül kiesett a Soroksár és a Gyirmót: előbbit a szomszédvár ESMTK gyűrte le, utóbbit az Iváncsa.

Női röpi BL: a Vasas már tudja, kikkel játszik, ha főtáblára jut

Főtáblára kerülés esetén lengyel csapattal biztosan találkozik a Vasas Óbuda a női röplabda Bajnokok Ligájában – olvasható a Magyar Távirati Iroda beszámolójában.

NS-klub: Galaschek Péter sokszor nem értett egyet osztályzatainkkal, de várta őket

Szinte egybeforrt a neve a Vasaséval az 1968-as születésű Galaschek Péternek, hiszen a technikás középpályás Angyalföldön nevelkedett, majd 1986 és 2000 között a piros-kékeknél futballozott, jószerével már csak levezetni ment el pályafutása utolsó éveire Újpestre, Pécsre, a Gázművekhez és Dabasra.

Gyász: elhunyt az angyalföldi labdarúgás aranykorának kapusa

Életének 79. évében, szeptember 9-én elhunyt Varga László, a Vasas korábbi kapusa, aki az angyalföldi labdarúgás aranykorában, 1962 és 1969 között képviselte klubot – adta hírül a vasasfc.hu.

NB I: Levegőt kaptunk – Kruscsics; Nem mertünk játszani – Kondás

A labdarúgó NB I 8. fordulójának vasárnapi mérkőzései közül a ZTE–Puskás Akadémia (1–2) és az Újpest–Vasas (2–1) találkozó mestermérlegeivel még nem jelentkeztünk. Lássuk, hogyan értékelt Ricado Moniz, Hornyák Zsolt, Milos Kruscsics és az angyalföldieknél debütáló Kondás Elemér!

NB I: nyolc forduló kellett az első újpesti győzelemhez

A labdarúgó NB I 8. fordulójában megszerezte első győzelmét az Újpest, amely a forduló előtt szintén nyeretlen Vasast fogadta. Az első félidőben mindkét csapat betalált, a második félidőben viszont már csak az Újpest tudott gólt szerezni, Diaby fejesével alakult ki a 2–1-es végeredmény.

Kondás Elemér vereséggel nyitott a Vasas kispadján, megvan az első újpesti siker

A labdarúgó NB I 8. fordulójában megszerezte első győzelmét az Újpest FC, amely a forduló előtt szintén nyeretlen Vasast fogadta. Az első félidőben mindkét csapat betalált, a második félidőben viszont már csak az Újpest tudott gólt szerezni, Diaby fejesével alakult ki a 2–1-es végeredmény.

NB I: Novothny nem ünnepelné látványosan a gólját a lilák ellen

A német Bundesligát is megjáró Novothny Soma szeretett Újpesten futballozni, de ettől még mindent megtesz vasárnap, hogy a Vasas megszerezze idénybeli első győzelmét.

NB I: 25 éves rossz sorozatát törheti meg a Vasas a padlón lévő Újpest ellen

A Magyar Kupa-forduló és a válogatott meccsek miatti háromhetes szünet előtt a két napba sűrített 8. fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. Szombaton a Loki továbbra is Dombi Tiborral lép fel Pakson, a Mezőkövesdnél átmeneti edzői stáb mutatkozik be Fehérváron, a nagyobb izgalmak azonban vasárnapra maradnak. A hibátlan mérleggel élen álló Ferencváros a második Kisvárdával vív rangadót az Üllői úton, majd a forduló zárásaként a két nagy múltú, de most nyeretlenül kiesésre álló fővárosi együttes, az Újpest és a Vasas csap össze – az utóbbinál születésnapján debütál az új vezetőedző, Kondás Elemér.

MLSZ: pénzbüntetést kapott a Fradi, a Honvéd és a Vasas

A Magyar Labdarúgó-szövetség szeptember 8-i ülésén a Ferencvárost, a Budapest Honvédot és a Vasast a szurkolóik nem megfelelő magatartása miatt pénzbüntetéssel sújtotta.

Kézilabda Eb: Tudta-e?