Ligue 1: ötöt rúgott a Troyes-nak a Lille, simán nyert a Nantes

Kiütéses vereséget mért a Troyes-ra a hazai pályán szereplő Lille a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában és feljött az Európa-konferencialiga-selejtezőt érő ötödik helyre, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó AS Monacót. Simán nyert a Nantes, gól nélküli döntetlen született a Reims és a Nice összecsapásán.

Ligue 1: Messi góllal tért vissza, nyert a PSG

A hazai pályán játszó Paris Saint-Germain 2–0-ra verte meg az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi késő esti meccsen sem maradtak el a gólok, akadt két négygólos döntetlen és egy hét találatot hozó ütközet is.

Ligue 1: szeptember közepe óta először nyert a Troyes, óriási góllal – videó

Izgalmas mérkőzésen a házigazda Strasbourg 19 éves védőjének bombagóljával kétgólos hátrányból egyenlített, de hasonlóan szép góllal a Troyes nyerte meg a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójában rendezett alsóházi csatát, így a vendégek megtörték szeptember közepe óta tartó nyeretlenségi sorozatukat.

Ligue 1: büntetőből szerzett góllal nyert kiesési csatát az Ajaccio

A francia bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának kora délutáni mérkőzésén az Ajaccio egygólos győzelmet aratott a sereghajtó Angers ellen, míg nem született gól a Troyes és a Nantes találkozóján.

Ligue 1: egy csereember mentett pontot az Auxerre-nek

Döntetlenre (1–1) végződött a Troyes és vendége, az Auxerre mérkőzése a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának péntek esti programjában.

Ligue 1: gólt szerzett Neymar, Messi és Mbappé, de így is megszorongatták a PSG-t

Bár kétszer is hátrányba került, a Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Troyes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombati játéknapján. A késő esti mérkőzésen a Marseille nem tudta megőrizni kétgólos előnyét, be kellett érnie a 2–2-vel Strasbourgban – a hazaiak a 93. percben egyenlítettek.

Ligue 1: gólgazdag mérkőzésen ikszelt a Lorient

Fordulatosan alakultak a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzései: a Lorient kétszer is hátrányból egyenlített, mínusz kettőről állt fel a Strasbourg, és hajrában szerzett góllal nyert a Reims.

Ligue 1: nyert a Monaco, már csak egy pontra a PSG-től a Lorient

Elvitte a három pontot az AS Monaco a Montpellier otthonából a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Ferencváros El-ellenfele ezzel már az ötödik helyet foglalja el hazája bajnokságában. Tovább folytatta remek sorozatát a Lorient, újabb győzelmének köszönhetően már csak egy pontra van a listavezető Paris Saint-Germaintől.

Ligue 1: továbbra is veretlen a remekül rajtoló Lens

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójában a Lens 1–0-ra legyőzte a Troyes-t.

Honvéd: francia középpályás érkezett a Troyes-tól

A labdarúgó NB I-ben szereplő Budapest Honvéd leigazolta a Troyes 22 éves labdarúgóját, Brandon Dominguest.

Ligue 1: megint négyet kaptak otthon – vergődik a Monaco

Tovább tart a Monaco vesszőfutása: a hercegségbeliek hazai pályán 4–2-re kikaptak a Troyes-tól a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) szerdán megrendezett 5. fordulójában. A még veretlen Lyon odahaza 2–1-re legyűrte az Auxerre-t, a Reims elkönyvelte első győzelmét, ugyanez még mindig nem jött össze a Strasbourgnak.

Ligue 1: könnyedén verte meg a Troyes-t a Lyon

Visszatérése után második gólját érte el az Olympique Lyonban az Arsenaltól megszerzett Alexandre Lacazette, de a holland Ajaxtól igazolt Nicolas Tagliafico is bevette a Troyes kapuját, a Lyon pedig 4–1-re nyert a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójának nyitó mérkőzésén.

Ligue 1: nem okozott gondot az újonc a Lille-nek

Már a harmadik percben 2–0-ra vezetett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyitó fordulójában az újonc Auxerre ellen a Lille, amely sima győzelemmel kezdte a 2022–2023-as idényt. A Montpellier és a Lens is nagy csatában győzte le a Troyest és a Brestet, míg az Angers és a Nantes nem bírt egymással.

Ligue 1: kétgólos előnyről sem nyert a PSG az újonc ellen

A már bajnok Paris Saint-Germain két góllal is vezetett, de a Troyes kiharcolta a 2–2-es döntetlent Párizsban a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójában.

Ligue 1: két kiállítás, három büntető – a Troyes legyőzte a Lille-t

A Lille 3–0-ra kikapott idegenben a Troyes ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ligue 1: ikszelt, így továbbra is kieső helyen áll a Saint-Étienne

A Saint-Étienne 1–1-es döntetlent játszott otthon a Troyes ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójának pénteki játéknapján.

Ligue 1: idegenben nyert a Montpellier, otthon a Rennes

Szoros mérkőzésen 1–0-ra győzte le idegenben a Montpellier a Lorient-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában. A Rennes hazai környezetben 4–1-re kiütötte a Troyes-t.

Ligue 1: ötöt vágott a Reims; otthon kapott ki a Nice

A Reims 5–0-ra legyőzte a Bordeaux-t, míg a Nice otthon szenvedett vereséget a Clermont-tól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ligue 1: a Lens négy góllal nyert a Troyes ellen

A Lens sima, 4–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Troyes felett a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában, így jelenleg a tabella második helyén áll.

Ligue 1: a második Nice után a harmadik Lens is kikapott

Már a negyedik percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Troyes, amely 1–0-ra legyőzte a Nice-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában, míg a második helyen álló Lens a Montpellier otthonában kapott ki 1–0-ra.

Kézilabda Eb: Tudta-e?