A Super Bowl „visszavágóján” ráadásban nyert a Seahawks

2014.09.21. 22:25
Marshawn Lynch hosszabbításban szerzett TD-jével nyert a Seahawks (Fotó: Action Images)
Az NFL 3. fordulójában a Cincinnati Bengals 33–7-re legyőzte a Tennessee Titanst, ezzel harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta a szezonban. Győzött a New England Patriots is és megszerezte első sikerét a New Orleans Saints is. Az Indianapolis Colts nem kegyelmezett a Jacksonville Jaguarsnak. A Super Bowl „visszavágóján” a bajnoki címvédő Seattle Seahawks hosszabbításban 26–20-ra legyőzte a Denver Broncost.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A két bajnokaspiráns nem is olyan régen, a februári Super Bowlban csapott össze legutóbb, akkor a Halászsasok végtelenül simán, 43–8-ra kiütötték a Musztángokat.

A döntőhöz hasonlóan ezúttal is pocsékul kezdett a coloradói támadósor, Montee Ball elejtett labdája után a védelem mezőnygólon tartotta Marshawn Lynchéket. Peyton Manningék (31/49, 303 yard, 2 TD, 1 interception) cserébe az ellentámadás végén szintén egy hárompontosig jutottak, így az első negyed iksszel zárult (3–3).

A második 15 percben előbb Russell Wilson Ricardo Lockette-et találta meg 39 yardos passzal, majd Lynchet (26 futás, 88 yard) egy 5 yardossal, így 17–3-as hazai előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A pont nélküli harmadik felvonás után jött a fordulat, Wilsont a saját célzónája előtt sackelte DeMarcus Ware, majd Lynchet saját célzónájában állította meg a Denver, így két pontot szerezve (17–5).

A punt után ugyan megrekedt a vendégek támadása, de Wilson interceptionje után Peyton Manning csak tovább nyújtotta TD-passzos sorozatát, ki más, Julius Thomas tight end volt eredményes (17–12).

Sőt! A rövidre zárt hazai offenzíva után már a fordításért jöhettek Manningék, de az irányító Wes Welkernek szánt passzát Kam Chancellor csípte el és vitte vissza a denveri 35-ösig, innentől pedig már annak is örülhettek a vendégek, hogy csak mezőnygól született (20–12).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

De nem adták fel a Musztángok! Csupán 59 másodpercük volt hátra, időkérésük pedig egy darab se, de a szenzációsan játszó (149 yard) Emmanuel Sander nagy játékával előbb a vörös zóna közelébe jutottak, majd Jacob Tamme elkapásával szépítettek, az egész meccsen észrevehetetlen Demaryius Thomas elkapásával pedig a kétpontos is sikerült, így hosszabbításra mentették a találkozót (20–20).

A ráadásban azonban már nem jutottak szóhoz a vendégek, Wilsonék végigmasíroztak a pályán, és végül Lynch 6 yardos futásával lezárták az összecsapást (26–20).

A bajnok csoportriválisai közül az Arizona Cardinals lehet elégedettebb, hiszen Chandler Catanzaro 51 és 32 yardos mezőnygólja ellenére 14–6-ra vezetett a San Francisco 49ers a szünetben Colin Kaepernick Michael Crabtree-nek adott kétyardos passzával, valamint Carlos Hyde 6 yardos futásával, a második félidőben azonban pontot sem engedtek a trónkövetelőnek.

Szerzett viszont két touchdownt az újonc John Brown, a negyedik negyedben pedig Catanzaro újabb mezőnygóljával eldöntötte az összecsapást (23–14).

A harmadik 22 óra után kezdődő mérkőzésen a Kansas City Chiefs végül simán legyőzte a Miami Dolphinst. A vendégek a pont nélküli első negyed után a 32 futásból 132 yardig jutó Knile Davis 21 yardos vágtájával szereztek vezetést, majd a 25 átadásból 19 sikeres passzig, 186 yardig és 3 TD-ig jutó Alex Smith dobásából Travis Kelce módosította 0–14-re az állást.

A szünet előtt a korábban 48 yardról hibázó Caleb Sturgis közeli mezőnygóljával szépítettek a Delfinek, majd Brian Hartline egyyardos elkapásával 10–14-re zárkóztak. Joe McKnight harmadik számú futó elkapott TD-jével növelte előnyét a KC (10–21), de Sturgis 51 yardos rúgásával és a hazai safetyvel 15–21-re közeledett a floridai csapat. Innen azonban nem volt már közelebb, bár McKnight második TD-je után a passzkísérlet sikertelen lett, a végén még Cyrus Gray is beköszönt a vendégek részéről, így 34–15-re nyertek a Főnökök.

A kép csalóka – igazából Luck nem kegyelmezett a Jaguarsnak (Fotó: Reuters)

Az Indianapolis Colts esélyt sem adott a rivális Jaguarsnak arra, hogy megszerezze szezonbeli első győzelmét. Andrew Luck rögtön az első negyedben megtalálta Ahmad Bradshaw-t, hatyardos touchdown passzával 10–0-ra nyerte az első negyedórát a Colts. A Luck-henger a folytatásban sem állt le, előbb Dwayne Allen kapott egyyardos átadást a Jaguars végzónájában, majd a nagyszünet előtt a másik tight end, Coby Fleener villant meg egy hétyardos TD elkapással. Ezzel az Indianapolis 30–0-s előnnyel vonulhatott szünetre.

Andrew Luck 244 passzolt yardig és három touchdown átadásig jutott egyetlen félidő alatt, ami egészen kiváló statisztika.

A második játékrészben bemutatkozott a Jacksonville színeiben az idei draft 1/3-as kiválasztottja, az irányító Blake Bortles. A kezdés nem sikerült túl jóra, de sok megmozdulásán látni lehetett, hogy mindenképpen előrelépés Chad Henne-hez képest.

A folytatásban csendesen csordogált a mérkőzés, miután az Indianapolis már nem erőltette az előre haladást, Hakeem Nicks egyyardos elkapott touchdownja már csak hab volt a tortán. A vége 44–17 lett a Coltsnak.

A Detroit–Green Bay találkozón a védelmek csatája döntött. Matt Stafford sokat hibázott, az eladott labdái pedig kis híján megbosszulták magukat. A Lions szerzett vezetést egy negyvenyardos fumble utáni visszahordással (7–0), de Aaron Rodgers hamar egyenlített, miután tízyardos passzát Andrew Quarless váltotta TD-re. Nagyszünetre 12–7-es detroiti vezetéssel mentek a csapatok. A negyedik negyedben a futó Reggie Bush iramodott meg, 26 yardos touchdownjával pontot is tett az összecsapás végére. 19–7-es sikerével fontos rangadót sikerült nyernie a Detroitnak.

Maclin és az Eagles végül győzelemnek örülhetett (Fotók: Reuters)

Változatos mérkőzést játszott egymással a Washington és a Philadelphia. A Sasok nehezen kezdtek, a washingtoni Darrell Young négyyardos TD elkapása meg is adta az alaphangulatot a két rivális között (7–0). Az Eagles-nél először a speciális egység villant, a futó Chris Polk vitt vissza egy 102 yardos returnt touchdownra. Kirk Cousins még az első negyedben Pierre Garcont is megtalálta egy TD-vel, amire aztán a második negyedben az újonc Jordan Matthews válaszolt 11 yardos touchdown elkapásával. A szünetre 21–20-as philadelphiai előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidőben az Eagles csak mezőnygólokig jutott, a Washington játékosa, DeSean Jackson 81 yardos villanásával pedig döntetlenre alakította az állást (27–27). Érdekesség, hogy Jackson az előző idényben még az Eagles alkalmazásában állt, így volt csapata ellen ünnepelhette a pontszerzését. Az utolsó negyedben a Philadelphia volt a jobb, Jeremy Maclin 27 yardos elkapásával, majd Cody Parkey 51 yardos mezőnygóljával el is dőlt a meccs. Habár Roy Helu az utolsó percekben még szépíteni tudott, azonban már nem maradt idő a fordításra. Fordulatos rangadón, végül 37–34-re diadalmaskodott az Eagles.

A TÖBBI MECCSEN

A Cincinnati Bengals sem erőltette meg magát túlságosan, könnyedén léptek át a Tennessee-n. A mérkőzés játéka egyértelműen az elkapó Mohamed Sanu TD-passza volt, amit az irányító Andy Dalton húzott! 33–7-re nyert a Bengals, amely ezzel továbbra is hibátlan.

Az AFC Észak rangadóját, a Baltimore-Cleveland összecsapást a Ravens nyerte, 23–21-re. A rúgó Justin Tucker az utolsó másodpercben, 21 yardról értékesítette a mindent eldöntő mezőnygólt.

A Saints megszerezte első idei győzelmét! Sean Payton csapata 20–9-re verte a Minnesotát, amelyben az újonc irányító, Teddy Bridgewater 150 passzolt yarddal mutatkozott be.

A Patriots majdnem elszórakozta az Oakland elleni, papíron simának tűnő meccsét. Végül 16–9-es sikerükkel hozták a kötelezőt, bár kínkeserves győzelem volt ez.

Meglepetésre simán hozta a meccsét a Giants, ráadásul a 2–0-s Houston ellen. A Giants futója, Rashad Jennings 176 yardot és egy TD-t futott össze, amire nem volt válasza a Texansnak. A vége 30–17 lett.

A Dallas nagy nehezen fordítani tudott a remekül kezdő Rams otthonában. Austin Davis 326 passzolt yardja ezúttal kevésnek bizonyult, miután kétszer is eladta a labdát. 34–31-es sikerével a Dallas megszerezte második győzelmét is.

A Buffalo megmutatta, hogy hiába erős a védelme, támadósor nélkül nem lesz kihívója a Patriotsnak. Az irányító E.J. Manuel szenvedéséből 10 pontra futotta csupán, ami nagyon kevés egy San Diego ellen . A Chargers végül 22–10-re nyert.

A Carolina Panthers először kezdhette volna három győzelemmel a szezont 2003 óta (amikor meg sem állt a Super Bowlig), ám a Pittsburgh keresztülhúzta a számításait. A 3–3-as első negyed után a második játékrészben két mezőnygóllal a Steelers jutott előnyhöz, amely a második félidőben (nyolc, touchdown nélküli negyede után) még inkább elhúzott, miután Ben Roethlisberger kiosztott két 7 yardos TD-passzt Antonio Brownnak. A vége 37–19 lett a vendégeknek, így mindkét csapat 2 győzelemmel és 1 vereséggel áll.