Hiába Orbán gólja, most sem nyert az RB Leipzig

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.16. 15:20
Örülhet a Bayern München, a lipcseiek csak döntetlent játszottak Wolfsburgban (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 16. fordulójában az RB Leipzig 2–2-re végzett a Wolfsburg otthonában, így a lipcseiek most sem tudtak a tabella élére állni.

NÉMET BUNDESLIGA
16. forduló

Wolfsburg–RB Leipzig 2–2 (2–1)
Wolfsburg,Wolkswagen Aréna,zárt kapuk mögött. V:Stieler
Wolfsburg:
Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otavio – Guilavogui, Schlager – Baku (Brekalo, 70.), Gerhardt, Steffen (M. Philipp, 85.) – Weghorst.Vezetőedző:Oliver Glasner
Leipzig:Gulácsi – Orbán, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (Klostermann, 66.), Sabitzer, Kampl (Kluivert, 78.), Angelino – Olmo (Poulsen, 89.), Haidara – Forsberg (Nkunku, a szünetben).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Weghorst (22.), Steffen (35.), ill. Mukiele (4.), Orbán (54.)

Remekül kezdett Wolfsburgban a Lipcse, gyors támadás végén Jordi Mukiele megszerezte a vezetést a vendégeknek, de ezután érthetetlenül visszavett a tempóból a vörös mezes csapat, és a sokkal lelkesebb hazaiak fordítani tudtak a szünetre.

Kellett ehhez a vendégvédők figyelmetlensége és némi szerencse is: előbb Marcel Halstenberg engedte az ötösről fejelni a wolfsburgi gólgépet, Wout Weghorstot, azután a kistermetű szélső, Renato Steffen lövése megpattant Willi Orbán bal vállán, a labda pedig a bal alsóban kötött ki, becsapva Gulácsi Pétert.

Julian Nagelsmannt az a veszély fenyegette, hogy először kap ki egymás után kétszer vele a Lipcse, de a fiatal mester a szünetben csak egyet cserélt – Szoboszlai Dominik sajnos még mindig sérült, vele nem számolhat. Willi Orbán azonban egyenlített, egy hazai védelmi rövidzárlatot kihasználva.

Az újabb gól után nagyon keménnyé vált a mérkőzés, sorjáztak a csontropogtató belemenések, Weghorst is örülhet, hogy törlesztésért csak sárga lapot kapott. Nagelsmann a hajrá előtt szélső helyett középső védőt küldött a pályára, de többször is gólt lőhetett volna csapata, ám hol a kapus védett, hol a gólvonalon mentettek, majd Angelino önzőzött el egy nagy helyzetet.

A 92. percben két csereember, Lukas Klostermann és Justin Kluivert megnyerhette volna a meccset a vendégek számára, ám előbbi remek beadása nyomán utóbbi nem tudta az ötösről a kapuba pofozni a labdát.2–2

Ezúttal sem nyert tehát a Lipcse, pedig a tabella élére ugorhatott volna.

Korábban
Union Berlin–Leverkusen 1–0(Teuchert 89.)

VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 2–2
(González 58., Wamangituka 90+6. – 11-esből, ill. Stindl 35. – 11-esből, Zakaria 61.)

Vasárnap
15.30: Bayern München–Freiburg (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
18.00: EintrachtFrankfurt–Schalke (Tv: Sport2)

18. Schalke15141012–39–277

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc
Guilavogiu fejel 13-ról a léc fölé, Brekalo jobb oldali beadását követően.

90+2. perc NINCS BENT, NAGYON NINCS BENT!
Klostermann jobb oldali beadását ballal eltöri az ötösön Kluivert, nagyon mellé.

90+1. perc Angelino kap sárga lapot Mbabu fellökéséért.

Három perc a ráadás.

90. perc A 24 méteres, kissé balról járó szabadrúgást feladja Sabitzer a kapusnak.

89. perc Youssuf Poulsen be, Olmo le.

89. perc Kluivert a 16-os előtt, de rosszul passzol a felfutó Olmo elé!

88. perc Weghorstot szereli az ötösön a csereember Klostermann!

85. perc A frissiben felépült Maximilian Philipp be, Steffen le, szélső helyett ék.

84. perc Angelino ellő ballal keresztbe a kapu előtt a jobb alsó elől, Kuivert középen abszolúte üresen jött.

83. perc Haidara jobbal nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé középről, 21 méterről.

81. perc Maxence Lacroix ellöki Kluivertet, sárga lap.

Orbán a párharcai 75 százalékát megnyerte, passzainak 85 százaléka jó.

79. perc Otávio már a bal szélen, ballal középre emel, Weghorst éppen csak lemarad róla, fejjel picit bele is ért a labdába még.

78. perc Justin Kuivert be, Kampl le, szélső a középső középpályás helyén.

76. perc Nkunku lőne ballal 14-ről, amikor érkezik a keresztező Otávio.

71. perc Kevin Kampl kap sárga lapot Brekalo lerántásáért.

70. perc Halstenberg fejel az ötös bal sarka elől a kapushoz Nkunku újabb bal oldali szöglete után.

70. perc Baku le, Josip Brekalo be, szélsőcsere a hazaiaknál.

69. perc A szöglet és Angelino csúsztatása után Guilavogou a gólvonalról ment, majd Casteels véd a jobb felső előtt Olmo középtávoli, 15 méteres, jobblábas lövése után! Angleino készítette elő a helyzetet.

68. perc Angelino ballal tízről Babuba lő, előtte Olmo 21-ről jobbal a kapushoz lőtt.

66. perc Mukiele le, Lukas Klostermann be, erősíti a védelmét a Lipcse. Szélső helyett középső védő.

62. perc KAPUFA, Brooks nyolról nem sokkal véti el a jobb felső sarkot, a volt herthás védő egy bal oldali Gerhardt-korner után fejelt kapura. Mellette Weghorstot a nem éppen daliás termető Angelino fogta...

58. perc Wout Weghorst törleszt, a felezőnél beleszáll Sabitzerbe, hátulról, de csak sárga lap. PIROS KELLENE, nem is a sunyi lökés, a szándék miatt.

54. PERC EGYENLŐ! Nkunku bal oldali, jobblábas szabadrúgását kissé jobbról középre fejeli Orbán, jobbal Haidara tízről rosszul találja el a labdát, Lacroix és Brooks nem is ér hozzá az ötösön, mindketten elhúzódnak, WILLI ORBÁN meg a bal alsó elől jobbal a léc alá lő. Vetődött a gyenge, első lövésre Casteels, de nem tudta sem fogni, sem messze elütni a labdát. 2–2!

53. perc Mbabu hatalmasat rúg a balon Nkuluba, de nincs piros lap.

50. perc Kevin Mbabu nem enged elvégezni egy szabadrúgást, sárga lap.

46. perc Paulo Otávio odalép Mukielének, aki nagyot ordít, sárga lap a védőnek. Stopli a lábujjon. Ápolás.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Egy csere csak, Christopher Nkunku be, Forsberg le.

Emil Forsberg 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Kettő perc a ráadás.

43. perc Steffen beívelését kifejeli a csoda magasra emelkedő Orbán.

42. perc Jordi Mukiele nagyot rúg Otávióba, sárga lap.

40. perc Baku
bal oldali beadását kapura teszi ballal tízről Lacroix, Orbánról nem sokkal pattan a jobb felső fölé a labda!

Weghorst az első gólját vágta a Lipcsének, az 5. fellépésén ellene.

38. perc Forsberg jobb oldali, jobblábas kornere után Upamecano a bal alsóba fejelne hétről, középről, de hatalmasat véd a hazai kapus, Casteels!

35. PERC VEZET A VFL, RENATO STEFFEN ballal a bal alsó sarokba lő 20 méterről. Gerhardt szerelte Sabitzert a 16-os előtt, passza után a szélső kissé balról kapura lő, az Orbán bal vállán megpattanó labda becsapja Gulácsit. 2–1!

31. perc Az aprócska, de több fejes gólt is szerző Steffen lő ballal kapura 22-ről, középről, de blokkol a keresztező Orbán. Mellel!

A ligában a Lipcse kapta eddig a legkevesebb gólt, a Wolfsburg a harmadik e kategóriában. Weghorst 11 gólos a ligában, az összes lipcsei csatár együtt 8-nál tart...

27. perc Lacroix ment hatalmasat Haidara és a bal alsó előtt, becsúszva, szabályosan, nem 11-es. De ápolás, Haidara nagyon szenved, csapkodja a jobb öklével a füvet.

24. perc Lacroix remek csellel csapja be a felezőnél Forsberget.

A kispadon ez a hazai mester 50. bajnokja a VfL élén.

Szép megoldás Vout!

22. PERC KLASSZIKUS GÓL, a középről balra kihúzódó Gerhardt ballábas beadását a százados WOUT WEGHORST az ötösről, középről a kapu bal alsó sarkába fejeli. 1–1! Hastenberg lemaradt, Gulácsi nem védhette.

21. perc Steffen bal oldali beadását nem meri ballal ellőni az ötös bal sarkáról Baku, aztán közbelép Kampl.

17. perc Angelino jön át a jobb oldalra egy szabadrúgást elvégezni, a beadást Weghorst (!) fejeli kapura az ötös jobb sarkáról, de véd könnyedén a kapusa.

#RBLeipzig#WOBRBLpic.twitter.com/iFPh5nFBPn

15. perc Olmo megindul a balon, nagy csatába szereli Lacroix, bedobásra.

14. perc
Gulácsi ment szépen lábbal Weghorst elől, majd okosan elrúgja jó messzire Angelino hazaadását.

Ne feledjük, Nagelsmann alatt sorozatban kétszer nem kapott ki a Lipcse, az előző meccsen ugyebár nyert ellenük a Dortmund.

10. perc Babu megindul a balon, de szereli Angelino.

7. perc Weghorts a jobb felsőbe emel az ötösről, de kezezett előtte. Igaz, Upamecano is: VAR! De nem gól. Mint kiderült, Halstenberg lőtt majdnem hatalmas öngólt.

4. PERC VEZET A LIPCSE, JORDI MUKIELE! Nagyon szép és gyors vendégtámadás végén az akciót bedobással indító Forsberg balról jövő, ballábas, lapos beadását az ötös bal sarka elől a bal, azaz rövid alsóba vágja Mukiele. Jobbal. Steffen nagyon lemaradt: 0–1!

1. perc Weghorst hátrarúg picit, térden találja Upamecanót, ápolás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta világoszöldben, a vendégek tiszta vörösben.

Jól kezdte a szezont a Wolfsburg, 11 fordulón át veretlen volt, december közepén betlizett először. Az új év egyelőre nem sok jót tartogatott számára, egy döntetlen és egy vereség a 2021-es mérlege. Hazai pályán viszont jól tartja magát (5–2–0), csak a Leverkusen és az Augsburg csapatával nem bírt el. A Leipzig az előző fordulóban nyolcmeccses veretlen szériájától búcsúzott el miután odahaza kikapott a Dortmundtól. A vendégegyüttes két ponttal marad le az éllovas Bayern mögött. Idegenbeli mérlege 3–3–1.
Wolfsburg–RB Leipzig 2017–2018: 1–1, 1–4, 2018–2019: 1–0, 0–2, kupa: 0–1, 2019–2020: 1–1, 0–0, kupa: 1–6 Mérleg: 1–2–2

Egy kis örökmérleg: 13 találkozó, 3 wolfsburgi és 6 lipcsei sikerrel, 11, ill. 20 rúgott góllal.

Eltiltott: a hazai Maximilian Arnold.

A hazaiaktól Roussillon, Bruma, Karsten, Kraus, J. Lang, Klinger, Pongracic sérült, a vendégektől Borkowski, F. Hartmann, Novoa, T. Schrieber, Benjamin Henrichs, Fabrice Hartmann, Christopher Nkunku, Konrad Laimer, Ibrahima Konaté és Szoboszlai maródi.

Kérdés, a Wolfsburg meddig tarthatja meg legértékesebb kincsét, mert nyílt titok, hogy Weghorst gyerekkori álma a Premier League. A Tottenham elszánt érdeklődéséről olvasva, és karrierjének alakulását elnézve most már a legnagyobb kritikusai.

„A Bundesligában szereplő labdarúgók többségével ellentétben ő sohasem futballozott akadémián – nyilatkozta Simon Cziommer, a játékos ügynöke a The Athleticnek. – Ezért saját magát építette fel, külön foglalkozásokon vett részt, az edzések után is kint maradt még gyakorolni. A mérkőzéseket követően külön videót állíttat össze a játékáról, hosszasan elemzi hibáit, kikéri edzője véleményét, ennyi év után sem rest kérdezni.”

Szívét megedzette a tragikus eset, és a lelkére is ráfért az erősítés, mert Németországba szerződésekor (2018) felerősödtek a teljesítményét kritizáló hangok. A német újságírók „egysíkú” játékáért támadták, szerintük a klasszikus erőcsatár posztja már nem létezik a modern labdarúgásban, egyetlen csapat sem engedheti meg, hogy támadója csak a befejezésekért feleljen. A „letűnt korszak utolsó lovagjaként” emlegetett Weghorst rácáfolt a kétkedőkre: 99 tétmérkőzésen 52 gólt szerzett és 13 gólpasszt adott.

A másik oldalon Wout Weghorst duzzad az önbizalomtól, egyedül több gólt szerzett (10) a jelenlegi idényben, mint a lipcsei támadók összesen (9). Noha a holland csatár ellenfelei szerint gyakran
„érzéketlen vadállatként” viselkedik a pályán, szabadidejében rendre segít a rászorulókon. Hollandiában hónapokon keresztül látogatott egy szociális otthont, az intézményben élő egyik lakó fogadta bizalmába. A hosszú séták során barátság szövődött közöttük, ezért esett rosszul Weghorstnak, amikor az egyik szociális munkás eladta a történetüket a televíziónak. Nem sokkal később az idős barátja elhunyt, ezért elhatározta, nem dolgozik többet önkéntesként, újabb ember elvesztését már nem viselné el.

Két csapat őrzi még hazai veretlenségét a német élvonalban: a Bayern München és a Wolfsburg. Utóbbihoz megy szombaton a Leipzig, amely nem számíthat könnyű idegenbeli túrára. Julian Nagelsmann vezetőedző alighanem kezdőként számít Gulácsi Péterre és Willi Orbánra, míg Szoboszlai Dominikot sérülés miatt továbbra is nélkülözni kénytelen.

Markus Krösche, a Leipzig sportigazgatója a Kickernek elmondta, nem terveznek több erősítést a téli átigazolási időszakban. Mint ismert, a lipcsei egyesület nemrégiben húszmillió euróért szerződtette a Salzburgtól Szoboszlai Dominikot, a magyar válogatott húszéves középpályását. Noha a télen több labdarúgó nem érkezik a klubhoz, az idényt követően mintegy nyolcvanmillió eurót költhet el. Alighanem húszmillió euróért megvásárolja a Manchester Citytől kölcsönben szereplő Angelinót, és ugyanez a terv az ősszel a Monacótól szintén kölcsönbe érkező Benjamin Henrichsszel, aki 15 millió euróért lehet a lipcseieké. A nyáron csatlakozik a kerethez a 18 éves Josko Gvardiol, akit szeptemberben 16 millió euróért vett meg a Dinamo Zagrebtől, ám a tehetséges horvát védő a mostani évadot kölcsönben még nevelőegyesületénél tölti.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A WOLFSBURG–LIPCSE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!