Amikor kellett, betalált a Leipzig, és nyert Brémában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.11.12. 15:25
André Silva (pirosban) kihasználta az első helyzetét (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójában az RB Leipzig 2–1-re győzött a Werder Bremen otthonában, a csapatok idei utolsó mérkőzésén.

BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
WERDER BREMEN–RB LEIPZIG 1–2 (0–1)
Bréma,Weserstadion, 41 500 néző. Vezette: Jöllenbeck
WERDER: Pavlenka – Pieper (N. Schmidt, 80.), Stark, Friedl – Weiser, Gross (Rapp, 72.), Jung (Dinkci, 86.) – Bittencourt (Stage, 72.), Schmid (Burke, 86.) – Füllkrug, Ducksch. Vezetőedző: Ole Werner
LEIPZIG: Blaswich – Heinrichs, Orbán, Gvardiol, Raum – Szoboszlai (Halstenberg, 83.), X. Schlager, Haidara (Kampl, 76.), Forsberg (Dani Olmo, 72.) – André Silva (Poulsen, 83.), Nkunku. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Gross (56.), ill.André Silva (13.), X. Schlager (70.)

A remek formát mutató Leipzig soraiban ismét helyet kapott Willi Orbán és Szoboszlai Dominik, a meccs első lövése pedig utóbbi nevéhez fűződött, igaz, nem volt túl veszélyes. Azonban mások sem jelentettek veszélyt a kapukra a találkozó elején, aztán André Silva az első nagyobb helyzetből bevette a Werder kapuját (0–1).

Tíz perc múlva majdnem egyenlítettek a brémaiak, ám Niclas Füllkrug közelről nem tudta elrúgni a labdát Janis Blaswich mellett. Aztán olyan sok izgalom nem volt, a lipcseiek annyira nem erőltették a támadásokat, a hazaiak pedig csak kisebb lehetőségekig jutottak.

A folytatás némileg hasonló volt, annyi különbséggel, hogy kisebb lehetőségek a Leipzig előtt adódtak. Majd a semmiből egyenlítettek a zöld-fehérek, Christian Gross lövése megpattant Willi Orbán lábán, és a labda a bal felső sarokban kötött ki (1–1). A vendégek felébredtek a góltól, és amikor kellett, megrázták magukat, szűk negyedórával az egyenlítés után újra vezettek: Xaver Schlager használta ki a ziccerét (1–2).

Nem sokkal később nőhetett volna az előny, de Szoboszlai lövése nem akadt be, míg a Werder egy-két beívelés utáni fejessel próbált egalizálni, de igazán veszélyes nem tudott lenni. A végjátékban még egy kisebb hazai és egy nagyobb vendéghelyzetet lehetett feljegyezni, több gól azonban nem született.

A Leipzig annyit adott ki magából a győzelemhez, amennyit kellett, míg a Werder Bremen nem tudott irányítani még a fél gőzzel játszó ellenfelével szemben sem, így nem kerülhette el a vereséget. A csapatokra most pihenő vár, a Bundesliga majd jócskán a világbajnokság után, január végén folytatódik.

18. Schalke1423913–30–179

Végül bezsebelte a három pontot a Leipzig (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–2

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig legyőzte a Werder Brement!

90+4. perc: Még egy sárga a hazai trénernek, Ole Wernernek.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Schmidt adott be, Füllkrug ismét fejelt, ismét a kapu bal oldala felé, de nem volt benne elég erő, így Blaswich odaért, és megfogta.

88. perc: Nkunku ugratta ki Dani Olmót, akit nagyon szorongatott védője, így 8 méterről csak a kapusba tudta lőni a labdát.

86. perc: Újabb friss, brémai játékosok érkeznek, Burke és Dinkci, akik Schmid és Jung helyén folytatják.

83. perc: Újabb két változtatás a vendégeknél, lejön az első gól szerzője, André Silva, valamint Szoboszlai Dominik, a helyükön Poulsen ésHalstenberg.

81. perc: Stark rúgta fel Nkunkut, jogos a sárga lap.

80. perc: Schmidt áll be Pieper helyett.

76. perc: Kampl váltja Haidaráta Lipcsében.

75. perc: Füllkrug fejelt 9 méterről a kapu bal oldala felé, de Blaswich könnyedén fogta a labdát.

74. perc: Szoboszlai lőtt remekül 16 méterről, ezt a kapus ugyan kitolta, de a labda odapattant André Silva elé, aki viszont 6 méterről majdnem kirúgta a stadionból.

72. perc: Jönnek a cserék. A hazaiaknálBittencourt és Gross lejött, beállt Stage és Rapp, míg vendégoldalon Forsberg helyett Dani Olmo folytatja.

70. perc: GÓL! ÚJRA VEZET A LIPCSE!Forsberg passza után André Silva pörgette tovább a labdát Schlagernek, aki így gólhelyzetben léphetett ki, és ki is használta, ugyanis 11 méterről bepasszolta a bal alsó sarokba a labdát! 1–2

69. perc: Heinrichs 12 méterről előtte a labdát keresztbe, több méterrel mellé.

65. perc: Nkunku állt a 20 méteres szabadrúgásnál a labda mögé, majd iszonyatosan csúnyán fölé rúgta, pedig ez lehetőség volt.

Ekkor még örülhetett a Werder (Fotó: AFP)

56. perc: GÓL! A SEMMIBŐL EGYENLÍT A WERDER!Gross lőtt majdnem a tizenhatos bal sarkától, a labda megpattant Orbán lábán, így védhetetlenül vágódott a bal felsőbe! 1–1

55. perc: Forsberg húzta vissza Weisert, sárga lap.

51. perc: Szoboszlai nem tudta megszelídíteni a labdát a tizenhatoson belül, de visszapattant hozzá, majd bepasszolta Nkunkunak, aki akárcsak az első félidőben, a rövidnél mellé lő.

48. perc: Szoboszlai jobb oldali szöglete után Orbán fejelt bő 10 méterről, de jócskán fölé.

Csere nem volt a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

André Silva-góllal lipcsei vezetés volt a szünetben (Fotó: AFP)

Jó iramot, de kevés helyzetet láthatott a brémai közönség az első félidőben. Illetve, ami lehetőség adódott annak sem örülhette, mivel a Lipcse betalált, a hazaiak viszont nem. A vendégek nem izzanak túl nagy hőfokon, de így is tartják az eredményt, igaz, benne volt a levegőben a Werder-gól.

Sárga lapok: 0–1

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

45. perc: Nkunku lőtt 10 méterről, balról, laposan, de középre, így nem okozott gondot Pavlenkának.

42. perc: Bittencourt keményen rátűzte 16 méterről, de a kaput bal oldalába tartó lövés félmagas volt, így a kapus kiütötte.

41. perc: A játékvezető a vendégek kispadjánál mutat fel sárga lapot reklamálás miatt, talán Marco Rosénak.

39. perc:Jung szúrta rá 16 méterről, de a megpattanó lövése pont Blaswich kezében landolt.

Az iram jó, de helyzetek nem igazán vannak.

29. perc: Heinrich húzta be jobbról a labdát, Nkunku érkezett a rövidnél, de 6 méterről nem talált kaput.

A vezető gól után többet támadott Christian Gross és a Werder (Fotó: AFP)

22. perc: NAGY HELYZET! Brémai szabadrúgás után érkezett a labda a tizenhatoson belülre,Pieper befejelte középre a labdát balról, Füllkrug pedig az ötösön belül csak a kapusba tudta rúgni a labdát!

21. perc: Haidara könyököse nem esett jólBittencourtnak, és a játékvezetőnek sem tetszett, mert sárgával honorálta a megmordulást.

16. perc: Az egyedül kilépő Szoboszlai esik el Jung szorításában a hazai tizenhatos előtt, de a játékvezető sípja néma marad. Így se szabadrúgás, se kiállítás, bár nem is volt egyértelmű az eset.

13. perc: GÓL! VEZET A LEIPZIG! Forsberg hozta fel középen a labdát, majd kitette balra, ahol André Silva várta a passzt, majd 13 méterről laposan kilőtte a bal alsót! 0–1

Kevés izgalom az első 10 percben. A labda amúgy a Lipcsénél van többet, de meddő a mezőnyfölény.

6. perc: Szoboszlai lövése lecsúszott, így nem jelentett veszélyt a kapura.

A Werder zöld-fehér, a Leipzig tiszta piros szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A hazai hiányzók: Agu,Mbom, Veljkovics. A vendeknél maródi: Gulácsi Péter, Diallo, Laimer, Simakan, Werner.

Az előző szezonban mindkét egymás elleni bajnoki meccsen a Leipzig nyert, otthon 2–0-ra, idegenben 4–1-re. Majd a Német Kupában is találkoztak, akkor Willi Orbánék hosszabbítás után győztek 2–1-re, kiejtve ezzel a brémai együttest.

Kiváló formának örvend a lipcsei csapat, hiszen hét meccse veretlenek a bajnokságban, melyen a mérlegük öt győzelem és két döntetlen. Alapvetően a Werder sem áll rosszul, hiszen a nyolcadik a tabellán, viszont két győzelem után a legutóbbi fordulóban nagyon csúnya, 6–1-es vereségbe szaladt bele a Bayern München otthonában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Werder Bremen–RB Leipzig mérkőzés!