Bundesliga: kiütéses Dortmund-győzelem Haaland vezérletével

R. P.R. P.
2021.08.14. 20:35
Haaland remekelt a Frankfurt ellen (Fotó: AFP)
Rendkívül sima győzelmet aratott a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójában szombaton. Marco Rose együttese 5–2-re kiütötte az Eintracht Frankfurtot.

A mérkőzés első negyede még nem hozott gólt, ám utána 17 perc alatt négy találatot láthattak a nézők. Mindegyiket a Dortmund szerezte, de ebből egy öngól volt, így 3–1 állt az eredményjelzőn.

A második félidőt is megnyerte a Borussia, és 5–2-es győzelmet könyvelhetett el. Erling Haaland igazán ihletett formában futballozott, hiszen két gólja mellett három gólpasszt is jegyzett, vagyis mind az öt dortmundi gólban benne volt.

A gólok

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 5–2
(Reus 23., Th. Hazard 32., Haaland 34., 70., Reyna 58., ill. Passlack 27. – öngól, Hauge 87.)

Korábban
Augsburg–Hoffenheim 0–4 (J. Larsen 37., Adamjan 79., Rutter 88., Rudy 90+5.)
Bielefeld–Freiburg 0–0
Union Berlin–Leverkusen 1–1 (Awoniji 7., ill. M. Diaby 12.)
VfB Stuttgart–Greuther Fürth 5–1 (Endo 30., Klement 36., Kempf 55., 76., al-Gaddiui 61., ill. Leweling 90+3.)
Wolfsburg–Bochum 1–0 (Weghorst 22.)