Kane mesterhármasig jutott, kiütéssel nyert a Bayern a BVB ellen

D. Á.D. Á.
2023.11.04. 18:20
Upamecano és Kane is betalált a BVB-nak (Fotó: Getty Images)
A Bayern München 4–0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot idegenben a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

BORUSSIA DORTMUND–BAYERN MÜNCHEN 0–4 (0–2)
Dortmund,
Signal Iduna Park. Vezette: Aytekin
DORTMUND: Kobel – Ryerson, Schlotterbeck, Hummels, Wolf (Süle, a szünetben) – Ozcan (Nmecha, 57.), Sabitzer – Brandt (Moukoko, 66.), Reus, Malen (Adeyemi, 57.) – Füllkrug (Haller, 79.). Vezetőedző: Edin Terzic
BAYERN: Neuer – A. Davies, Upamecano (Pavlovic, 59.), Kim Min Dzse, Mazraui – Laimer, Goretzka – L. Sané (Th. Müller, 89.), Musiala (Choupo-Moting, 89.), Coman – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző:
Upamecano (4.), Kane (9., 72., 90+3.)

A Borussia Dortmund abban a tudatban léphetett pályára, hogy győzelme esetén megelőzheti a tabellán a Bayern Münchent, s feljöhet a második helyre a Leverkusen mögé. Ehhez azért nem ártott volna egy jó kezdés a BVB-től, de ennek nyomát sem láthattuk, sőt a müncheniek már a 4. percben megszerezték a vezetést – Leroy Sané jobb oldali szögletére tökéletes ütemben érkezett Dayot Upamecano, közeli fejesét nem védhette Kobel. 0–1

A hazaiakat annyira megfogta a gyors gólt, hogy öt perccel később jött a második vendégtalálat is. Goretzka vezette hosszasan a labdát, majd a felfutó Sanét indította a bal oldalon. A szélső állítás nélkül középre passzolt, ahol bántóan üresen érkezett Harry Kane, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia. 0–2

A kétgólos előny tudatában teljesen nyugodtan futballozhatott Thomas Tuchel együttese, Reuséknak szinte sanszuk sem volt a gólszerzésre. A szünet előtt jegyezhettük fel az első Dortmund-helyzetet, Malen lőhetett ballal nagyjából hét méterről, de nem találta el a kaput.

A fordulás után többet támadott a hazai csapat, de Manuel Neuernek így is csak egy alkalommal kellett nagyobb védést bemutatnia. A három pont sorsa a 73. percben dőlt el – Coman remek átadása után megint teljesen üresen vehette át a labdát Kane a BVB tizenhatosán belül. Egy az egyben nem volt esélye Kobelnek, a csatár elküldte őt a másik irányba, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 0–3

A kegyelemdöfés a hosszabbításban érkezett, ismét Kane került ziccerbe, ezúttal sem hibázott – a Bayern München 4–0-ra győzött a Signal Iduna Parkban.

Statok Harry Kane-ről: az angol egymás után második, összességében harmadik mesterhármasát szerezte a Bundesligában; az utóbbi három bajnokiján hétszer volt eredményes, tíz meccsen pedig már 15 gólnál tart, amivel vezeti a góllövőlistát; bayernes mérlege mindent összevetve: 14 tétmérkőzésen 17 gól.

KORÁBBAN
Freiburg–Mönchengladbach 3–3 (Höler 7., Wiesshaupt 71., Grifo 90+4. – 11-esből, ill. Siebatcheu 25., Pléa 29., Weigl 39. – 11-esből)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–3 (Stach 56., Weghorst 58., ill. Wirtz 9., Grimaldo 45+1., 70.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (Maina 16., ill. Tietz 25.)
Mainz–RB Leipzig 2–0 (Li Dzse Szung 76., Barriero 82.)
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 0–3 (Marmus 2., 14., Nacho 82.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
15.30: Wolfsburg–Werder Bremen
17.30: Heidenheim–VfB Stuttgart (Tv: Match4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Darmstadt–Bochum 1–2 (Nürnberger 43., ill. Aszano 25., 54.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: ITT A VÉGE, A BAYERN KIÜTÉSSEL NYERT!

90+3. perc: MESTERHÁRMAS! Harry Kane megint ziccerben találta magát, és ezúttal sem hibázott – néggyel vezet a Bayern München!

89. perc: Choupo-Moting és Müller állt be, Sané és Musiala kapott pár percnyi pihenőt.

85. perc: ezúttal Laimer volt túlságosan erőszakos, ő sem ússza meg lap nélkül.

79. perc: Haller váltotta Füllkrugot.

76. perc: Sabitzer buktatott, ő is besárgult.

74. perc: Ryerson volt túlságosan durva, a jutalma egy sárga lap.

73. perc: OTT A HARMADIK! Coman remek átadása után megint teljesen üresen vehette át a labdát Kane-t a BVB tizenhatosán belül. Egy az egyben nem volt esélye Kobelnek, a csatár elküldte őt a másik irányba, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 0–3

66. perc: Moukoko váltja Brandtot a Dortmundban.

64. perc: Musiala lőhetett kissé kisodródott helyzetből, de Kobel résen volt.

61. perc: Hummels kapott sárga lapot a belépőjéért.

59. perc: Upamecano helyén Pavlovic a Bayernben.

57. perc: Nmecha és Adeyemi áll be, Ozcan és Malen jött le.

56. perc: NEUER! Marco Reus fordult kapura nagyjából tíz méterről, óriási erejű lövését azonban nagy bravúrral védte a müncheniek kapusa.

51. perc: Malen próbálkozott a tizenhatos vonaláról, Kim Min Dzse remekül blokkolt.

47. perc: LESGÓL! megint Musiala volt a főszereplő, kiugratása után Kane nem tudta elpöckölni a labdát a jó ütemben kimozduló Kobel mellett. A játékszer visszapattant a támadó középpályáshoz, aki állítás nélkül emelt a kapuba. Még az ünneplés előtt jelezte a partjelző, hogy Kane lesről indult.

46. perc: MÁRIS ZICCERT RONTOTT A BAYERN! Kane pazar passza után Musiala került helyzetbe, de belerúgta Kobelbe.

46. perc: Süle folytatja Wolf helyén.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek!

45+2. perc: MI MARADT KI?! Végre helyzetet alakított ki a BVB, Malen ballal lőhetett üresen nagyjából hét méterről. Neuer a másik irányba mozdult, de a labda elsuhant a jobb kapua mellett.

45. perc: kettő perc a hosszabbítás.

39. perc: Sané ívelt középre szabadrúgásból, de a hazaiak most jól védekeztek.

36. perc: micsoda jelenet! Coman lágy átadása után Goretzkához került a labda a Dortmund tizenhatosán belül. A középpályás mellre vette a játékszert, majd látványos, ollózós mozdulattal próbálkozott, de nem talált kaput.

32. perc: a saját térfelén vesztett labdát a Dortmund, végül Kane került ziccerbe a tizenhatoson belül. Az angol csatár a jobb alsó sarkot vette célba, de csak a kapufát találta el. A partjelző aa kipattanó után lest ítélt.

27. perc: Reus került lövőhelyzetbe, de Neuernek nem kellett védést bemutatnia.

26. perc: Kane keresett volna társat magának a tizenhatoson belül, de középre adott labdájából végül nem alakult ki helyzet.

23. perc: Brandt lőtt messziről, de ez nem jelentett veszélyt Manuel Neuer kapujára.

22. perc: Sané csúnyán visszarántotta Reust, Aytekin sárga lapot mutatott fel a Bayern szélsőjének.

14. perc: Malen szólózott a bal szélen, a tizenhatoson belülre érve kapura is lőtt, de blokkolni tudták a vendég védők.

9. perc: OTT A MÁSODIK MÜNCHENI GÓL!Goretzka vezette hosszasan a labdát, majd a felfutó Sanét indította a bal oldalon. A szélső állítás nélkül középre passzolt, ahol bántóan üresen érkezett Harry Kane, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia. 0–2

6. perc: remek összjátékot mutatott be a Bayern, Kane tette le Musialának, aki megtalálta az üresen felfutó Comant. A francia támadó a bal lába felé cselezett, majd a kapu fölé lőtt.

4. perc: MÁRIS VEZET A BAYERN! Sané szögletére tökéletes ütemben érkezett Dayot Upamecano, közeli fejesét nem védhette Kobel kapus. 0–1

3. perc: Musiala cselezgetett a tizenhatos bal oldalánál, lapos beadásába Hummels lépett bele. Szöglet a Bayernnek.

1. perc: elindult az összecsapás!