Bundesliga: a 11-esnél kétszer ért labdába a csatár, elvették a Leverkusen gólját!

P. K.P. K.
2022.04.10. 17:35
Diaby földre ült a 11-esnél és kétszer ért a labdába, emiatt érvénytelen volt a gól (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első vasárnapi mérkőzésén a harmadik helyen álló Leverkusen gól nélküli döntetlenre végzett Bochumban. A mérkőzés nem a végeredményről, hanem Moussa Diaby 11-eséről marad emlékezetes.

A német élvonalban 3. helyen álló Leverkusen számára az előző hónap nem alakult a legjobban, egymás után négy tétmeccsen is nyeretlen maradt, ebből hármat el is veszített. Igaz, csak egy volt bajnoki mérkőzés, ezzel együtt a Köln elleni hazai kudarc és az Atalantával szembeni kettős vereség visszavetette a csapat korábbi lendületét. Azóta ugyan Wolfsburgban és legutóbb otthon, a Hertha ellen ismét győzött Gerardo Seoane csapata, de a bennmaradásért küzdő, legutóbb Hoffenheimben nyerő Bochum ellen ismét akadozott a játéka.

A kevés helyzetet hozó első félidőben ugyanis a hazaiak jártak közelebb a gólhoz, a 42. percben Danilo Soares a kapufát találta el.

A második játékrészben aztán a Leverkusennek is megvolt a gólszerzési lehetősége: Eduard Löwen szabálytalankodott a tizenhatoson belül Paulinhóval, így 11-eshez jutottak a vendégek. Ám a 11-esnél Moussa Diaby elcsúszott a lövés pillanatában, és kétszer ért bele a labdába. Ezért pedig hiába lett gól a lövésből, érvénytelenítették – maradt a gól nélküli döntetlen. 0–0

DIABY BÜNTETŐJE

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Bochum–Leverkusen 0–0
KÉSŐBB
17.30:
Eintracht Frankfurt–Freiburg (Tv: Arena4)
19.30: RB Leipzig–Hoffenheim (Tv: Arena4)

Pénteki mérkőzés
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–2
(Brandt 12., 71.)

Szombati mérkőzések
Bayern München–Augsburg 1–0 (Lewandowski 82. – 11-esből)
Fürth–Mönchengladbach 0–2 (Thuram 19., Pléa 24. – 11-esből)
Köln–Mainz 3–2 (Szkiri 60., Ljubicic 78., Kilian 83., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
Wolfsburg–Arminia Bielefeld 4–0
(Nmecha 11., 39., Arnold 48., Kruse 53.)
Hertha BSC–Union Berlin 1–4 (Baumgartl 49. – öngól, ill. Haragucsi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)

1. Bayern München 29 22 3 4 86–29 +57 69
2. Borussia Dortmund 29 19 3 7 70–42 +28 60
3. Bayer Leverkusen 29 15 7 7 68–42 +26 52
4. RB Leipzig 28 14 6 8 61–31 +30 48
5. Freiburg 28 12 9 7 44–33 +11 45
6. Hoffenheim 28 13 5 10 50–42 +8 44
7. Union Berlin 29 12 8 9 38–39 –1 44
8. 1. FC Köln 29 11 10 8 41–43 –2 43