Beragadtak: De Camargo fejese sokkolta a Bayern Münchent

2011.08.07. 19:28
Váratlan siker: a Mönchengladbach Münchenben gyűjtötte be a pontokat (Fotók: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga nyitó fordulójának záró mérkőzésén megszületett az 1. kör legnagyobb meglepetése: a Borussia Mönchengladbach Igor De Camargo fejes góljával 1–0-ra legyőzte az Allianz Arenában a Bayern Münchent.

Vasárnap „elhullott" kora délután a 2010–2011-es Bundesliga-szezon ezüstérmese (a Leverkusen tulajdonképpen simán, bár nagyon szerencsétlen gólokkal kapott ki Mainzban), a záró mérkőzést pedig a ligatörténet két patinás csapata, a rekordbajnok Bayern München és a Borussia Mönchengladbach játszotta.

Neuer itt még boldogan

A mérkőzés előtt az előző szezon legjobbjának választott Manuel Neuer vette át a teljesítményéért járó díjat, majd bajnokin először beállt a Bayern kapujába – a meccs végén nem feltétlenül jó érzéssel ment be az öltözőbe...

De ne szaladjunk előre! Az első lehetőség a gólkirály Mario Gomez előtt adódott, de a müncheni center Marc-André ter Stegen kezébe bólintott a 8. percben. Ezzel egy időre le is tudták a csapatok a kapu közeli akciókat, a pályán ötlettelen zakatolás folyt, amelyet néha távoli Toni Kroos-lövések törtek meg.

Az erőlködő Bayern a félidő végén kis híján még hátrányba is került, de Igor de Camargo lövését Neuer kikapta a sarokból. Két perccel később a bőrnadrágosoknak még akadt egy kisebb lehetőségük, de az elég gyenge első játékrész nem hozott gólt.

A folytatásban egy Müller-Gomez akció után ter Stegennek kellett nagyot védenie, majd az 54. percben jött ismét Gomez, aki Robben szöglete után a kapufára fejelt. Öt perc múlva a labda a Bayern hálójába került, de De Camargo lökéssel indult, így kifelé járt szabadrúgás. Jupp Heynckes eleget látott, Kroos helyére behozta Franck Ribéryt az utolsó fél órára, a francia szélsőtől remélve a „megváltást".

Ehhez képest a 62. percben egy nagy védelmi kihagyás után a 'Gladbach szerzett vezetést: Brouwers előrevágott labdáját követően nem értette meg egymást a két új igazolás, Jerome Boateng és Manuel Neuer. A védő elvesztette a fejpárbajt De Camargóval szemben, Neuer késve és rossz ütemben indult, a labda pedig a mönchengladbachi csatár fejéről az üres kapuba került – 0–1!

Az egyre türelmetlenebb közönség hajtotta Bayern próbálkozott, de sok ötlet nem volt az akcióiban. Robben megpróbálta „eladni" kedvenc trükkjét, befelé cselezve próbált lövőhelyzethez jutni, de ter Stegen eszén nem tudott túljárni egyszer sem. A hajrára aztán csak sikerült a vendégek kapujába juttatni a labdát a Bayernnek, más kérdés, hogy lesről – egy erős Schweinsteiger-lövést védett ter Stegen, a kipattanót Thomas Müller a kapuba bólintotta, de korán indult az asszisztens szerint... Ő lehet, hogy nem volt lesen, de a szintén a labdára rajtoló, Müllerrel együtt felugró Gomez (és még egy támadó) biztosan.

Heynckes becserélte a másodosztály gólkirályát, a nyáron érkezett Nils Petersent is, de a helyzet egy cseppet sem javult ettől – az idő fogyott, a Mönchengladbach vezetett. És nyert is, miután a hazai támadások mind meddőnek bizonyultak – az előző szezonban osztályozón bennmaradt 'Gladbach megszakította 11 mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát a Bayern ellen, és bravúros sikerrel kezdte a 2011–2012-es idényt.

A Bayern legutóbb tíz éve kezdte vereséggel a Bundesliga-szezont: a 2001–2002-es idényben pont a Mönchengladbach győzte le és szintén 1–0-ra (Arie van Lent góljával) – igaz, akkor a müncheniek voltak idegenben.

1. VfB Stuttgart 1 1 3–0 +3 3
Wolfsburg 1 1 3–0 +3 3
3. Borussia Dortmund 1 1 3–1 +2 3
4. Mainz 1 1 2–0 +2 3
Werder Bremen 1 1 2–0 +2 3
6. Hannover 1 1 2–1 +1 3
7. Mönchengladbach 1 1 1–0 +1 3
Nürnberg 1 1 1–0 +1 3