19 meccs után kapott ki a Bayern München

2010.03.20. 17:36
A frankfurtiak az utolsó percekig küzdöttek, megérdemelték a győzelmet (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szombati játéknapján az éllovas Bayern München hiába vezetett sokáig az Eintracht Frankfurt otthonában, a hajrában szerzett két gólnak köszönhetően a hazaiak otthon tartották a három pontot. A bajorok 19 mérkőzés után szenvedtek ismét vereséget a Bundesligában.

A Bayern München már a 7. percben vezetett. Idegenben. Remek teljesítmény, de tulajdonképpen nem is annyira meglepő, hiszen a házigazda Frankfurt a középmezőnyben tanyázik, és az utobbi három mérkőzését elveszítette, míg a bajorok az első helyről, 19 mérkőzéses veretlenségi sorozattal a hátuk mögött várták a meccset.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Bundesliga 2009–2010-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Szóval a 7. percben Mark van Bommel ívelt a tizenhatoson belülre, Miroslav Klose mellel megszelídítette a labdát, majd jobbal az Eintracht kapujába lőtt (0–1). Ezt követően úgy tűnt, hogy a bajorok „ellőtték a puskaporukat", ugyanis a hazaiak egyértelműen jobban játszottak, és több gólhelyzetet is kialakítottak (a 20. percben Van Buyten a gólvonalról fejelte ki Alexander Meier próbálkozását). A Bayern azonban átvészelte ez az időszakot, és bár a Frankfurt megérdemelte volna az egyenlítést, 1–0-s vendégvezetéssel ért véget az első félidő.

A fordulás után hazai rohamokkal folytatódott a mérkőzés, de Hans-Jörg Butt sikerrel hárította a frankfurti próbálkozásokat, és ahogy fogyott az idő, úgy ritkultak az Eintracht támadásai, láthatóan fogyott a hazaiak ereje. Ekkor talán kevesen gondolták volna, hogy hátra van még a „feketeleves" – de a hajrában a Frankfurt két perc alatt megfordította a találkozót! Előbb Juvhel Tsoumou talált be (1–1), majd Martin Fenin lőtt szépségdíjas gólt, így az Eintracht megérdemelt győzelmet aratott (2–1). A bajorok 19 mérkőzés után szenvedtek ismét vereséget a Bundesligában – visszaütött az, hogy a korai vezetés után túlságosan kevés energiát fektettek a támadásokra.

Szalai Ádám a várakozásoknak megfelelően a Mainz kezdőcsapatában kapott helyet – korábban beszámoltunk arról, hogy Aristide Bancé három mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így jelenleg a magyar légiós az egyetlen magas támadó az újonc keretében. A papírforma a Mainz mellett szólt, elvégre az utolsó előtti helyen szerénykedő Freiburg otthonába látogatott a mainzi együttes, mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést.

A magyar válogatott csatár a hajrában tíz méterre a kaputól elhibázott egy helyzetet, így nem tudott segíteni csapatán, a Freiburg 1–0-ra győzött. A műtét után lábadozó Lőw Zsolt nem kapott helyet a Mainz keretében.

A VfB Stuttgart győzelemmel feledtette a Barcelonától kapott 4–0-s, Bajnokok Ligája-búcsút eredményező zakót: a svábok hazai pályán verték meg a Hannovert. A stuttgartiak legjobbja a román Ciprian Marica volt, aki mindkét félidőben bevette egyszer-egyszer az alsószászok kapuját, kialakítva ezzel a 2–0-s végeredményt.

A VfB-hez hasonlóan a Werder Bremen is begyűjtötte a három pontot gyengébb riválisa ellen, igaz, a brémiak alaposan megizzadtak a Bochum ellen, csak Torsten Frings bombagóljának köszönhetik a győzelmet.

BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Bayern München 2–1 (Tsoumou 87., Fenin 89., ill. Klose 7.)
Nürnberg–Hoffenheim 0–0
VfB Stuttgart–Hannover 2–0 (Marica 36., 54.)
Bremen–Bochum 3–2 (Pizarro 58., Marin 65., Frings 81., ill. Sestak 14., Dedic 63.)
Freiburg–Mainz 1–0 (Flum 10.)