Schäfer kiállítást harcolt ki, az Union ikszelt az Eintracht Frankfurttal

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.27. 21:25
Arthur Theate (a földön) kapott piros lapot (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában vasárnap este Schäfer András csapata, az Union Berlin 1–1-et játszott az Eintracht Frankfurttal, míg a Heidenheim és a Hoffenheim összecsapása gól nélküli döntetlennel ért véget.

UNION BERLIN–EINTRACHT FRANKFURT

Szűk negyedóra elteltével az Eintracht (Fenyő Noah és Lisztes Krisztián nem volt a keretben) megszerezte a vezetést, egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a védők, és a csikicsuki végén a világbajnok Mario Götze elé került a labda, aki egy lépésről az üres kapuba passzolt. Ezen kívül is a frankfurtiak voltak veszélyesebbek, a Bundesliga góllövőlistáját Harry Kane-nel közösen vezető Omar Marmus is szerezhetett volna gólt, de azért az Union előtt is adódott lehetőség.

A szünet után már sokkal inkább a berliniek akarata érvényesült, akik több helyzetet is kidolgoztak – Christopher Trimmel a kapufát találta el. Schäfer András a 65. percben állt be, egy percre rá pedig egyenlítettek a hazaiak: Skov passza után Benedict Hollerbach 13 méterről löbbölte át a labdát a kapus felett. Tíz perccel később pedig Arthur Theate szabálytalankodott Schäferrel szemben, amiért megkapta a második sárga lapját, így emberhátrányba került a vendégcsapat.

Megpróbálta kihasználni az esélyt az Union, és a ráadás első percében úgy tűnt, ez sikerül is, mert Skarke nagyon bevágta a labdát Trapp kapujába, de les miatt érvénytelenítették a találatot, így maradt a döntetlen. 1–1

HEIDENHEIM–HOFFENHEIM

Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Mainka nem sokkal lőtt a léc fölé, míg a másik oldalon Kramaric bukkant fel a kapu előtt. Túlságosan támadószelleműek azért nem voltak a csapatok, mivel az első játékrészben nem volt kaput eltaláló lövés.

A fordulást követően Grillitsch kísérlete ment kevéssel fölé, majd Bülter próbálkozását védte lábbal Müller, azonban a folytatásban a Heidenheim többet tett a vezetés megszerzéséért. Léo Scienza és Breunig sem járt messze a góltól, ám a vendéglátó sem tudta eldönteni a mérkőzést. Először nem kapott gólt a bajnokság mostani kiírásában a Hoffenheim, ami egy pontot ért a számára. 0–0

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hollerbach 69., ill. M. Götze 14.)
Kiállítva: Theate (77., Eintracht)
Heidenheim–Hoffenheim 0–0

KORÁBBAN
Bochum–Bayern München 0–5 (Olise 16., Musiala 26., H. Kane 58., Sané 65., Coman 71.)

Szombaton játszották
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–2 (Ducksch 74., Schmid 90., ill. Boniface 30., Agu 77. – öngól)
Augsburg–Borussia Dortmund 2–1 (Claude-Maurice 25., 50., ill. Malen 4.)
Kiállítva: Kabar (90+9., Dortmund)
RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Orbán 47., Geertruida 58., Openda 79., ill. Doan 15.)
St. Pauli–Wolfsburg 0–0
VfB Stuttgart–Holstein Kiel 2–1 (Undav 19., E. B. Touré 61., ill. Gigovic 84.)
Kiállítva: Chabot (66.), ill. Arp (88.)