A felvidéki Bénes László Schäfer András csapattársa lehet Berlinben

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
• Frankfurt
Vágólapra másolva!
2024.06.27. 15:27
Bénes László az ukránok ellen pályára lépett az Európa-bajnokságon (Fotó: Getty Images)
A német sajtó készpénznek veszi, hogy a felvidéki Bénes László elhagyja a labdarúgó 2. Bundesligában szereplő Hamburgot, és a magyar válogatott Schäfer András csapattársa lesz az Union Berlinben.


A 23-szoros szlovák válogatott Bénes László két éve a másodosztályú Hamburg kulcsjátékosa, ez idő alatt 19 gólt ért el, s 21 gólpasszt jegyzett. Várható volt, hogy miután a HSV nem jutott fel az élvonalba, nehezen tarthatja meg egyik legfontosabb játékosát.

A német sajtó szerint a 26 éves középpályás a Bundesligában szereplő Union Berlin futballistája lesz, ugyanis Schäfer András klubja kifizeti a kivásárlási árát, amely hárommillió euró körül mozoghat.

A Nemzeti Sport megkereste a felvidéki labdarúgót, aki egyelőre nem szeretne nyilatkozni a jövőjéről. Jelenleg a szlovák válogatott tagjaként az Európa-bajnokságon szerepel, és teljes mértékben a nemzeti csapatra kíván koncentrálni. Úgy tudjuk, a hónap végén kerülhet pont Bénes László ügyének végére, valószínűleg a vasárnapi Anglia–Szlovákia nyolcaddöntős mérkőzés után.

 

 

Legfrissebb hírek

Nagyon sok pénzt buknának a játékosok, ha a Lipcse lemaradna a Bajnokok Ligájáról

Német labdarúgás
7 órája

Florian Wirtz kikosarazta a Real Madridot és a Manchester Cityt – sajtóhír

Német labdarúgás
21 órája

2. Bundesliga: feljutó helyen állnak, mégis menesztették a vezetőedzőt és a sportigazgatót

Német labdarúgás
2025.05.05. 12:06

Menesztette vezetőedzőjét a Wolfsburg – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.04. 22:26

A Freiburg kezéből kicsúszott a kétgólos előny, de így is bajnokká avatta a Bayern Münchent

Német labdarúgás
2025.05.04. 19:34

Bundesliga: megúszta a horrorisztikus ütközést a bochumi csatár

Német labdarúgás
2025.05.04. 18:31

Lőw Zsolt: Ha a félidőben ajánlották volna fel, nem írom alá a döntetlent, de...

Német labdarúgás
2025.05.04. 11:45

Bundesliga: Dárdai Bencéék nagy verést kaptak Dortmundban

Német labdarúgás
2025.05.03. 20:26
Ezek is érdekelhetik