Bundesliga: a hajrában nyert, ezzel kis híján biztossá tette őszi BL-részvételét a Lipcse

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.04.20. 17:29
Gulácsi Péter bravúrja kellett hozzá, hogy ne fordítson a Heidenheim (Fotó: Getty Images)
Az RB Leipzig 2–1-re legyőzte a Heidenheimet idegenben a Bundesliga 30. fordulójának szombati játéknapján, ezzel bebiztosította, hogy nem végezhet az ötödik helynél hátrébb, ami jó eséllyel azt jelenti, hogy ott lesz a 2024–2025-ös Bajnokok Ligája-évadban.

Benjamin Sesko góljával még az első félidőben vezetést szerzett az RB Leipzig, a Heidenheim azonban a második félidőben egyenlített. Sőt, a hazaiak kis híján a vezetést is átvették, de Gulácsi Péter bravúrt mutatott be. A hajrában aztán jött Lois Openda, s eldöntötte a meccset a lipcseiek javára (2–1). Bár az még korántsem biztos, hogy a Leipzig vagy a Dortmund végez a biztos BL-indulást jelentő negyedik helyen, az tuti, hogy Gulácsiék már nem lehetnek hatodikok, a Bundesliga pedig ezen a héten nagyot lépett afelé Európában, hogy az ötödik pozíció is Bajnokok Ligája-részvételt érjen. Utóbbi bebiztosításához mindössze két győzelem (vagy akár 4 döntetlen) kéne a Leverkusen, Dortmund, Bayern München triótól az elődöntőkben és az esetleges finálékban.

A délutáni idősáv másik kiemelkedő meccse a Hoffenheim és a Mönchengladbach összecsapása volt, no nem előzetesen, csak az eseményeket látva. A vendégeknél Robin Hack mesterhármast szerzett, a harmadik góljával a 89. percben kiegyenlített, csakhogy a Hoffenheimnek még arra is volt válasza, s 4–3-ra nyert. A Köln kikapott otthon a Darmstadttól (0–2), így távolodik a bennmaradástól, míg a Wolsfburg hazai pályán 1–0-ra megverte a Bochumot.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Heidenheim–RB Leipzig 1–2 (Dovedan 69., ill. Sesko 42., Openda 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 4–3 (Weghorst 36., Promel 58., Kabak 66., Stach 90+1., ill. Hack 39., 78., 89.)
1. FC Köln–Darmstadt 0–2 (Klarer 67., Vilhelmsson 90+1.)
Wolfsburg–Bochum 1–0 (Wind 43.)
KÉSŐBB
18.30: Union Berlin–Bayern München (Tv: Arena4)

VASÁRNAP
15.30: Werder Bremen–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
19.30: Freiburg–Mainz (Tv: Arena4)
PÉNTEK
Eintracht Frankfurt–Augsburg 3–1 (Saibi 55., Ekitike 61., Marmus 90+5., ill. R. Vargas 13.)