Safranko-tripla, magyarellenes rigmusok, kiütéses Sepsi-siker

2024.05.03. 21:03
Safranko (labdával) három gólt szerzett a Farul ellen (Fotó: Tókos Csaba, archív)
A román Superligában az ezer sebből vérző, sérülések és eltiltások miatt a tartalékok közé három tinédzsert is nevező Sepsi OSK idénybeli legjobb idegenbeli mérkőzését játszotta péntek este Ovidiuban, ahol valósággal kiütötte a dobogóért és európai kupaszereplésért küzdő Farult.

ROMÁN SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ
Farul Constanta–Sepsi OSK 1–4 (0–3)
Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia, 3300 néző. Vezette: Cojocaru
Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Larie (Sirbu, 37.), Boli, Kiki (C. Ganea, 50.) – Vina, Nedelcu (Queiros, 50.), Grameni – Grigorjan (Danuleasa, 78.), Munteanu, Rivaldinho (Benchaib, 50.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Renta (Batzula, 71.), Kallaku, Alimi (Debeljuh, 78.), Matei (Aganovic, 71.) – Stefanescu (Kocsis N., 90.), Safranko, Varga K. (Varga R., 78.). Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: M. Popescu (90+3.), ill. Safranko (2., 22., 33.), Matei (69.)

Alig kezdődött el a mérkőzés, és már vezetett is a Sepsi: Pavol Safranko lépett ki középen Marius Stefanescu indításával, és a kapus lába között a hálóba gurította a labdát. A Farul próbált gyorsan válaszolni, de Louis Munteanu első lövése mellé ment, a másodikat pedig kiütötte Niczuly Roland, a higgadtan védekező Sepsi pedig ezt követően hosszú időre megfékezte a hazai támadásokat.

Safranko viszont nem állt le! A bő fél óra alatt, szentgyörgyi karrierje során először mesterhármasig jutó szlovák csatár előbb egy újabb Stefanescu-indítást lőtt a kapuba, majd a Varga Kevin és Sherif Kallaku bal oldali akciója után egészen közelről szerezte meg a harmadik gólt. Ekkor a hazai játékosoknál és szurkolóknál is elszakadt a cérna, előbbiek durva belépőkkel, utóbbiak magyarellenes rigmusokkal reagáltak – ezek miatt Adrian Cojocaru játékvezető két percre meg is szakította a játékot.

A szünet után már sűrűbben jöttek a Farul helyzetei, de a támadósor – főként Munteanu – gyenge, Niczuly pedig nagy napot fogott ki. Munteanu kapufája után Stefanescu is eltalálta a lécet, majd egy gyatra hazaadást elcsípve Cosmin Mateinek is kiosztott egy gólpasszt. Bernd Storck pedig élt az eredmény kínálta lehetőséggel, és a hajrában két újoncot is pályára küldött a 16 éves Batzula Hunor és a 19 esztendős Kocsis Norbert személyében.

Niczuly tökéletes napját az utolsó pillanatban rontotta el a közelről betaláló Mihai Popescu – de a lefújás után 3300 hazai szurkoló tért dühösen haza, tucatnyi székely vendégszurkoló pedig diadalmasan ünnepelte az ötödik helyre előrelépő csapatát. 1–4