Szekérderéknyi Bayern-helyzet, de csak karcsú győzelem az Union ellen

2024.01.24. 20:18
Jamal Musiala a berlini védők gyűrűjében (fotó: AFP)
A német Bundesligában a 13. fordulóból elhalasztott meccset pótolták Münchenben, ahol a Bayern 1–0-ra legyőzte az Union Berlint. A sokkal többet veszélyeztető hazaiak a győzelemmel 4 pontra megközelítették az élen álló Bayer Leverkusent.

NÉMET BUNDESLIGA
A 13. FORDULÓBÓL BEPÓTOLT MÉRKŐZÉS
Bayern München–Union Berlin 1–0 (0–0)
München, Allianz Aréna. Vezette: Willenborg
Bayern: Neuer – Laimer (Pavlovic, 87.), Upamecano (Dier, a szünetben), De Ligt, Guerreiro – Kimmich, Goretzka, Coman (Tel, 76.), Musiala (Th. Müller, 76.), L. Sané – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Union Berlin: Rönnow – Knoche, Vogt, Diogo Leite – Trimmel, Kral (Aaronson, 78.), Gosens (Roussillon, 64.), Tousart, Haberer (Bedia, 78.) – Hollerbach (Schäfer, 64.), Volland (Behrens, 25.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Guerreiro (46.)

Az első félidő rendkívül egyenlőtlen küzdelmet hozott. A Bayern beszorította a kapuja elé az Uniont, viszont igazán nagy helyzetekből nem sokat tudott felmutatni. Sané aktív volt, de gyengén lőtt, a beadásai sem jelentettek veszélyt. A jól megszervezett berlini védelemből mindig akadt valaki, aki az utolsó pillanatban odaért, így a hazai szurkolók némi elégedetlensége közepette vonult pihenőre a két csapat.

A második félidő elején viszont már lelkesek lettek a drukkerek, hiszen rögtön az első támadásból Kane ugyan a kapufát találta el, de a kipattanóból Guerreiro remek mozdulattal a kapuba lőtt. 1–0

Úgy tűnt, kiszakad a gólzsák, mert jöttek egymás után a Bayern-helyzetek, az Union azonban valahogy megúszta, és bár később Kane szerzett egy gólt, les miatt visszavonták. A második félidőben is felborult a pálya, de a lövések ellenére az újabb gólok már nem jöttek. Jött viszont a berliniek csapatába a pályára Schäfer András, aki elég jól mozgott, ám mivel csapata nem sok támadást vezetett, ő sem villoghatott.

Az Union edzője viszont nem bírta a feszültséget, egy rossz pillanatában összeveszett Sanéval, és többször az arcába is nyúlt a német válogatottnak, amiért a bíró kiállította a magáról megfeledkező trénert.

A Bayern egy góllal nyert egy olyan meccsen, amelyen többször is betalálhatott volna, viszont ezért is három pontot adnak, ami éppen olyan jól jön neki, hiszen ezzel négy pontra megközelítette a vezető Leverkusent.