Bundesliga: Schäfer András készítette elő a gólt, amelyikkel nyert az Union Berlin

K. Zs.K. Zs.
2024.01.28. 17:28
Berlini gólöröm, a bal szélen Schäfer Andrással (Fotó: Getty Images)
Schäfer András gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, az Union Berlin 1–0-ra legyőzze vendégét, az utolsó helyezett Darmstadtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A kiesés elől menekülő két csapat nagy csatát vívott egymással, és a döntő pillanat a 62. percben érkezett el: hazai ellencsapás végén Schäfer András jó ütemben passzolt Benedict Hollerbach elé, aki közelről a kapuba lőtt.

A sérülés miatt sokat kihagyó Schäfer ebben a bajnoki idényben először adott gólpasszt, a teljes Bundesliga-mérlege kettő.

A magyar válogatott középpályás tagja volt az Union kezdő tizenegyének, a 83. percbeli lecseréléséig volt a pályán; a váltás előtti pillanatokban sárga lapot kapott ő is, a darmstadti Klaus Gjasula is egy összezördülésért.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Union Berlin–Darmstadt 1–0 (Hollerbach 62.)
Később
Borussia Dortmund–Bochum 3–1 (Füllkrug 6., 72., 90+1. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, ill. Schlotterbeck 45. – öngól)

A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE
Szombaton játszották
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 0–0
Augsburg–Bayern München 2–3 (Demirovic 52., 90+3. – a másodikat 11-esből, ill. Pavlovic 23., A. Davies 45+5., Kane 58.)
Hoffenheim–Heidenheim 1–1 (Kramaric 45+7. – 11-esből, ill. Dinkci 29.)
VfB Stuttgart–RB Leipzig 5–2 (Millot 25. – 11-esből, Undav 30., 56., 75., Leweling 48., ill. Sesko 32., Openda 55.)
Wolfsburg–1. FC Köln 1–1 (K. Paredes 40., ill. Alidou 37.)
Werder Bremen–Freiburg 3–1 (Ducksch 9. – 11-esből, Njinmah 53., Malatini 90+3., ill. Grifo 28. – 11-esből)