Bundesliga: a bajorok a bajnoki cím, Schäferék a BL felé tettek nagy lépést

CS. M.CS. M.
2023.05.13. 17:24
Schäfer András és Pókember, vagyis a duplázó Sheraldo Becker (Fotó: Getty Images)
A Bayern München könnyedén, 6–0-ra megverte a Schalkét, míg az Union Berlin 4–2-re legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szombati játéknapján.

BAYERN MÜNCHEN–SCHALKE 6–0

Kiütés. Volt idő, amikor kis túlzással senki sem lepődött meg azon, ha a bajorok hat (!) góllal legyőztek egy Bundesliga-csapatot, de az elmúlt hetek formája, mutatott játéka, eredményei után ez most kissé a semmiből jött. Thomas Tuchel csapatának ezúttal minden összejött, a kiesés elől menekülő Schalke védelme pedig átjáróház volt, így folyamatosan potyogtak a gólok.

Betalált Thomas Müller, Joshua Kimmich, Serge Gnabry (ő ráadásul kétszer), a 18 éves Mathys Tel és még Nosszair Mazraui is. A Bayern újabb sikerével 68 pontos, s ha a Dortmund győz is ebben a fordulóban, akkor is tartja egypontos előnyét két fordulóval a vége előtt.

UNION BERLIN–FREIBURG 4–2

Micsoda meccs volt. Rangadónak, BL-helyért folyó csatának indult, aztán úgy tűnt, kiütés lesz belőle, végül mégsem lett az. A Schäfer Andrással a kezdőben felálló Union Berlin már az 5. percben vezetést szerzett, majd Sheraldo Becker duplájával 3–0 volt az eredmény, amikor a csapatok szünetre vonultak.

Innen kapaszkodott vissza a Sallai Rolandot a 32. percben csereként pályára küldő Freiburg, ráadásul szűk negyedóra alatt: Vincenzo Grifo az 56. percben gólpasszt osztott ki, majd a 70. percben belőtte a tizenegyest. A vendégek reményei azonban a 80. percben szertefoszlottak, ekkor a Ferencvárostól télen távozó Aissa Laidouni tett pontot a meccs végére.

A kiemelt mérkőzéseken kívül a Frankfurt nagyon simán, 3–0-ra legyőzte a Mainzot, a Wolfsburg 2–1-re megverte az egyre nagyobb bajba kerülő Hoffenheimet, míg a kiesés elől menekülő Bochum 3–2-re nyert az Augsburg ellen – utóbbi kifejezetten rossz hír Dárdai Pálnak és a Herthának, ha a bennmaradást nézzük...

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Bayern München–Schalke 6–0
(T. Müller 21., Kimmich 29. – 11-esből, Gnabry 50., 66., Tel 80., Mazraui 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 3–0 (Kamada 18. – 11-esből, Buta 40., Kolo Muani 59.)
Union Berlin–Freiburg 4–2 (Behrens 5., Becker 36., 38., Laidouni 80., ill. Gulde 56., Grifo 70. – 11-esből)
Bochum–Augsburg 3–2 (Antwi-Adjei 2., Gouweleeuw 59. – öngól, Losilla 62., ill. Maier 29., Yeboah 85.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1 (Kaminski 15., Waldschmidt 75., ill. Guilavogui 90+3.)
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 5–2 (Malen 5., Bellingham 18. – 11-esből, Haller 20., 23., Reyna 90+5., ill. Benszebaini 75. – 11-esből, Stindl 86.)