Bundesliga: „magyaros” klubok versengenek a Werder egyik legjobbjáért

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2020.06.29. 17:56
null
Milot Rashica a Bundesligán belül válthat (Fotó: AFP)
Német sajtóhírek szerint az RB Leipzig és a Hertha BSC a két legesélyesebb csapat arra, hogy szerződtesse a Werder Bremen alapemberének számító Milot Rashicát.

 

A brémaiak pocsék idényt futnak, csupán az utolsó fordulóban mozdultak el a biztos kiesést jelentő helyről, de így is osztályozó vár rájuk a Bundesliga-tagságuk megőrzése érdekében. A gárdából így is kiemelkedik a 25-szörös koszovói válogatott labdarúgó: 32 tétmeccsen tizenegy gólja van, emellett hét asszisztot jegyzett idáig. Korábban a Kicker arról írt, Rashica szerződésében állítólag van egy opció, miszerint 38 millió euróért csapatot válthat a következő átigazolási időszakban.

Ezt az opciót jelen állás szerint az RB Leipzig és a Hertha BSC is hajlandó lenne érvényesíteni. A fővárosi együttes tavaly került új befektetők kezébe, azóta rendkívül aktív az átigazolási piacon, sajtóhírek szerint bő egy év alatt 120 millió euró körüli összeget költöttek el a keret átalakítására. Ennek ellenére csupán a Bundesliga-idény 10. helyén zárt.

Néhány hete egyébként arról lehetett olvasni, hogy a koszovói-albán szélső a Liverpool érdeklődését is felkeltette. A Premier League újdonsült bajnokánál a távozásra készülő Xherdan Shaqiri helyét vehetné át a keretben. Erről a koszovói szövetség elnöke, Agim Amedi beszélt egy májusi sajtótájékoztatón.

Rashica 2018 januárjában a holland Vitesse-től érkezett a Werderhez. Anno 7 millió eurót fizettek ki érte, míg mostani értékét 30-35 millió euróra teszik a különböző források.

Rashica Lipcsében Gulácsi Péter és Willi Orbán, Berlinben a Dárdai testvérek csapattársa lehetne jelen állás szerint.

Legfrissebb hírek

Gulácsi ismét ott van a forduló válogatottjában a Kickernél

Német labdarúgás
4 órája

Kétgólos hátrányból, a hajrában fordított Stuttgartban a Bayer Leverkusen

Német labdarúgás
16 órája

A vendégszurkolók miatt csúszott a kezdés, az Eintrachtot ez nem zavarta meg, győzött Bochumban

Német labdarúgás
18 órája

A Hertha fölényes győzelemmel zárta le rossz sorozatát

Német labdarúgás
22 órája

Gulácsi három és fél várható góltól mentette meg csapatát – topligában senki sem tett ilyet az elmúlt években

Német labdarúgás
Tegnap, 11:59

Gulácsi bravúrt bravúrra halmozott, a Lipcse két góllal legyőzte a Dortmundot

Német labdarúgás
2025.03.15. 20:27

Schäfer kezdett, a fáradt Bayern München nem bírt az Union Berlinnel

Német labdarúgás
2025.03.15. 17:29

Müncheni expressz érkezik Berlinbe

Német labdarúgás
2025.03.15. 11:13
Ezek is érdekelhetik