Német Szuperkupa: A Bayern csak még erősebb lett - Bajner

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.07.27. 10:48
Bajner Bálint nem kerettag a legutóbbi idényben mindent besöprő Bayern München elleni Szuperkupa-mérkőzésre (20.30, tv: Eurosport2) készülő Borussia Dortmundban. A magyar támadó úgy véli, a bajorok csak még erősebbek lettek Pep Guardiola érkezésével.

„Még erősebb lett a Bayern – mondja Bajner Bálint, a dortmundiak csatára, aki korábban betegséggel bajlódott, nem lesz kerettag, viszont „tűzközelben” van. – Sokkal jobban össze lett rakva a csapat, mint tavaly, ami elsősorban Josep Guardiolának köszönhető. Ha nem is ugyanazt játssza a Bayern, mint a Barcelona, de jóval többet passzolnak a játékosok. Emellett azért is fontos az új edző személye, mert minden futballista bizonyítani akar neki, megmutatná, igenis a kezdőben a helye. Persze amellett sem lehet elmenni szó nélkül, hogy Mario Götze és Thiago személyében két világklasszis játékossal erősítettek, vagyis az átigazolások terén felveszik a versenyt a Real Madriddal.”Bajner Bálint, a dortmundiak csatára, aki korábban betegséggel bajlódott, nem lesz kerettag, viszont „tűzközelben” van. – Sokkal jobban össze lett rakva a csapat, mint tavaly, ami elsősorban Josep Guardiolának köszönhető. Ha nem is ugyanazt játssza a Bayern, mint a Barcelona, de jóval többet passzolnak a játékosok. Emellett azért is fontos az új edző személye, mert minden futballista bizonyítani akar neki, megmutatná, igenis a kezdőben a helye. Persze amellett sem lehet elmenni szó nélkül, hogy Mario Götze és Thiago személyében két világklasszis játékossal erősítettek, vagyis az átigazolások terén felveszik a versenyt a Real Madriddal.”

„A hazai pálya előnye szombaton nekünk kedvez – fűzi hozzá a 22 éves magyar futballista, aki a héten a „nagyokkal” készült. – Természetesen sokat foglalkoztunk a taktikával, ám mellette brutális volt a tempó az edzéseken, rengeteget futottunk, ráadásul két alkalommal napi kétszer tréningeztünk. Nincs mese, bírni kell a tempót. Lehet, hogy nem bajnoki mérkőzésre készülünk, de a tét itt sem kisebb. Egyrészről a BL-döntőért jó lenne visszavágni, másrészről pedig a szezon első tétmérkőzése rendkívül fontos. Aki itt nyer, előnybe kerülhet, úgyhogy győzni akarunk.”

S hogy miként viszonyulnak Dortmundban Mario Götzéhez, aki a nyáron éppen a legfőbb riválishoz igazolt?

„Leginkább sehogy – vágja rá Bajner Bálint. – Nem téma nálunk, egyáltalán nem beszélünk róla. Persze ez nem azt jelenti, hogy az utcán, a szurkolók is csendben lennének Götzével kapcsolatban.”

Legfrissebb hírek

Musialát hamarosan megműtik Münchenben

Klub-vb
7 órája

„Ritkán voltam ennyire dühös a félidőben” – Vincent Kompany Musiala sérülése után

Klub-vb
13 órája

Musialának eltört a szárkapocscsontja, legalább négy hónapos kihagyás vár rá

Klub-vb
14 órája

„Emberelőnyben voltak, nem akartam tovább játszani” – Courtois a bravúros védéséről

Klub-vb
15 órája

Musiala súlyos sérülést szenvedett, Müller elköszönt: kiesett a Bayern München

Klub-vb
Tegnap, 19:55

Videó: Musiala ütközött Donnarummával, borzalmas sérülés lett a vége

Klub-vb
Tegnap, 19:34

A Bayern sem tud a széllel szemben gazdálkodni: a topjátékosnak topfizetés kell!

Német labdarúgás
Tegnap, 17:06

A Chelsea bejelentette Gittens érkezését – hivatalos

Német labdarúgás
Tegnap, 16:36
Ezek is érdekelhetik