Huszti Szabolcs remek duplával hálálta meg az edzői bizalmat

2008.09.14. 19:16
A 2008–09-es idényt pocsékul kezdő Hannover 96 kulcsfontosságú mérkőzés előtt állt vasárnap: a nyeretlen „vörösöknél” egy újabb kudarc esetén komoly veszélybe kerülhetett volna Dieter Hecking állása. Nos, a szakember fellélegezhet: csapata 5–1-re verte a Borussia Mönchengladbachot, a győzelemben pedig két góljával főszerepet vállalt Huszti Szabolcs. A másik vasárnapi találkozón Bochum–Bielefeld 2–0.
Főszerepet kapott: Huszti Szabolcs (pirosban) duplázott, csapata simán győzött
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Bár előzetesen a német Kicker még a kezdőcsapatba sem jelölte, végül Huszti Szabolcs csak bekerült a ’Gladbach ellen kifutó játékosok közé: ha már ott volt, akkor meg két góljával hozzásegítette az első győzelméhez a Hannovert a 2008–09-es Bundesliga-idényben. Dieter Hecking csapata hazai pályán győzte le magabiztosan, 5–1-re a Borussia Mönchengladbachot.

A meccsen az első félórában kialakult patthelyzetet Huszti oldhatta volna fel, de a magyar válogatott szélső a 28. percben kihagyta a Hannover javára megítélt tizenegyest – Heimeroth gyors vetődéssel kitolta a rosszul helyezett büntetőt.

Négy perccel később Huszti már javította a hibáját: Brugginktól kapott jó labdát, és higgadtan ki is használta az előtte adódó ziccert. A Hannover előnyét a 43. percben Schlaudraff duplázta meg: a Bayerntől igazolt támadó szépen emelte át a kint álló kapust.

A szünet után aztán Huszti lezárta a vitás kérdéseket (bár a szombati Dortmund–Schalkén láthattuk, hogy még a 3–0-s előny sem garancia a sikerre): gyors kontra után Forssell gurított középre, az érkező szélső pedig 11 méterről ballal betalált.

A kanadai Rob Friend hamarosan szépített, de a 67. percben a kitűnően játszó Schlaudraff szép szóló után megszerezte a negyediket is. A 86. percben a Huszti esése után megítélt tizenegyest Forssell váltotta gólra, a Hannover pedig az eddigi gyengélkedés után nagyon magabiztos győzelmet aratott, a kitűnően játszó magyar szélső vezérletével.

A másik vasárnapi meccsen két nyeretlen csapat feszült egymásnak: a VfL Bochum simán húzta be a három pontot a Bielefeld ellen.

A jól kezdő házigazdák a 22. percben Mieciel bal alsóba küldött löketével szereztek vezetést, négy perc múlva pedig egy szöglet utáni kavarodást követően Marc Pfertzel döntötte el a találkozót.

BUNDESLIGA

4. FORDULÓ
Hannover 96–Borussia Mönchengladbach 5–1 (Huszti 32., 47., Schlaudraff 43., 68., Forssell 86.–11-esből, ill. Friend 54.)
VfL Bochum–Arminia Bielefeld 2–0 (Mieciel 22., Pfertzel 26.)