Leszorult a dobogóról a KSC, Husztiék sem nyertek az alsó-szász derbin

2007.10.21. 19:28
Huszti Szabolcs csapata, a Hannover 96 nem tudta két vállra fektetni hazai pályán a Wolfsburgot az alsó-szász derbin, ahol 2-2-es végeredménnyel kellett beérnie a hannoverieknek a farkasokkal szemben. Hajnal Tamás együttesének, a Karlsruhe SC-nek is meg kellett elégednie az egy ponttal a Bielefeld ellen, így leszorult a dobogóról, és jelenleg a negyedik helyen áll a KSC.
Hajnal Tamás is bánkódhat, pontokat hullajtott csapata a Bielefeld ellen

A Wolfsburg kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Hannover 96 számára, rögtön nyílt sisakos küzdelem jellemezte a játék képét.

Ebben először a hazaiak húzták a rövidebbet, Marcelinho remek cselsorozat után, Enke kapust is becsapva került százszázalékos ziccerbe, ahol nem is hibázott.

Tarnat beadását aztán Pinto kapcsolta le magának, s a kissé kint álló Jentzsch fölött először sikerült a kapufára emelnie a labdát, az ismétlésnél viszont már pontosabban célzott. A hálóba.

Egy percre már érkezett is a válasz, Marclinho-Krzynowek akció után Dejagah spciccelt a hazaiak kapujába, s már is futhattak újra az eredmény után Husztiék.

A félidő végére aztán egyenesbe jött a Hannover, Josué volt ebben segítségükre, aki szöglet után mentés helyett a gólvonaltól két métere álló Tarnathoz búbólta labdát.

Az ex-Bayern játékos köszönte szépen és beállította a félidő – mint később kiderült – a meccs végeredményét.

Huszti Szabolcs ezúttal nem volt vezéregyénisége csapatána, a 69. percben Lauth érkezett a helyére.

A KSC botlott a Bielefeld ellen, a meglehetősen eseménytelen mérkőzésen valamivel több lehetősége volt a hazaiaknak, mégsem sikerült bedarálniuk a vesztfáliaiakat.

Többek között Hajnal Tamás is eldönthette volna a meccset, de a magyar válogatott középpályás az 1. és a 72. percben is centikkel tévedett kapura lövésével.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

10. FORDULÓ
Hannover 96–Wolfsburg 2-2 (Pinto 28., Tarnat 34., ill. Marcelinho 21., Dejagah 29.)
Karlsruhe SC–Bielefeld 0-0