Szánthó duplázott, a DAC látványos meccsen győzött a Zilina ellen

2022.10.09. 17:22
Szánthó Regő (sárgában) duplázott (Fotó: Lelkes Ernő)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a DAC 5–2-re legyőzte a Zilinát (Zsolna), többek között Szánthó Regő duplájával.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
13. FORDULÓ
DAC–Zilina 5–2 (2–1)
Dunaszerdahely, Mol Aréna. 5032
néző. V: Ivan Kruzliak
DAC: Petrás – A. Pinto, Riszvanisz (Kruzliak, 74.), Muhamedbegovic, Andzouana – Dimun, Kácer (Nebyla, 32.), Veselovsky (Balogh N., 81.) – Szánthó (Blackman, 81.), Krsztovics (Kalmár, 81.), Gavrics. Vezetőedző: Adrián Gula
Zilina:
Teplan – Rusnák (Jibril, 82.), Bari (Galcík, 73.), Nemcík, Leitner – Myslovic, Kopas, Gidi (IIko, a szünetben), Kaprálik, Jambor (Trabalík, 90+4.), Duris. Vezetőedző: Jaroslav Hynek
Gólszerző: Nebyla (35.), Veselovsky (38.), Krsztovics (59.), Szánthó (63., 75.), ill. Kaprálik (17.), Jambor (51.)

Öt hét szünet után tért vissza a DAC a Mol Arénába, mivel eközben gyepet cseréltek a stadionban.
Óriási elánnal kezdett a hazai csapat, de mégis a vendégeknek ment jobban a játék. A 6. percben Matús Rusnák lövését Samuel Petrás kiütötte, viszont negyedóra elteltével megszerezték a vezetést a vendégek. Patrik Myslovic szabadrúgását Petrás kiütötte, ám a labda az ötösön az üresen álló Adrián Kaprálik elé pattant, aki nem hibázott.

Ezután rákapcsolt a DAC. Gyors, egyérintős játékkal igyekezett meglepni a Zsolnát, játékosai sokszor lőttek kapura, azonban a látogatók hálója sokáig érintetlen maradt. A 35. percben megtört a jég: Nicola Krsztovics lövését Teplan kiütötte, de Sebsatian Nebyla ismétlését már nem tudta védeni. Sőt nem sokkal később Dominik Veselovsky is eredményes volt távolról.

A második félidő elején Patrik Leitner egyenlített (2–2), utána azonban már a DAC akarata érvényesült, nem is akárhogy. Nikola Krsztovics kihasználta a vendégvédelem óriási hibáját, és újra vezetéshez juttatta a hazaiakat.

Aztán Szánthó Regő pillanatai következtek. A 63. percben a magyar támadó révén nőtt a hazaiak előnye, majd a 75. percben Szánthó ismét betalált, 25 méterről bombázott a kapuba. Szánthó és a dunaszerdahelyi csapat is növelhette volna góljai számát, de Teplan bravúrok sorozatát mutatta be.

Maradt az 5–2, a DAC a három ponttal a harmadik helyre jött fel a tabellán.

90+8. perc: vége a mérkőzésnek!

90+8. perc: Kaprálik kap sárgát visszahúzásért.

90+6. perc: Andzouana lő, de veszélytelen.

90+4. perc: Jambor helyére Trabalík jön.

Nyolc perc a hosszabbítás.

„Az éjjel soha nem érhet véget” – éneklik a hazai drukkerek.

Mivel minden lényeges kérdés eldőlt, eléggé leült a meccs az utolsó percekre.

82. perc: Rusnák helyett Jibril játszik.

81. perc: Krsztovics helyett Kalmár Zsolt, Veselovsky helyett Balogh Norbert, Szánthó helyett Blackman a pályán.

Az utóbbi évek egyik legjobb meccsét játssza otthon a DAC.

78. perc: jönne a hatodik hazai találat is, de Teplan nagyokat véd. Három hazai lehetőség maradt ki pillanatokon belül.

75. perc: Szánthó Regő 25 méterről bombáz, be a kapuba! Óriási gól volt! 5–2

74. perc: Riszvanisz helyére Kruzliak érkezik.

73. perc: Lemegy Bari, bejön Galcík.

69. perc: Teplan ismét véd, most Szánthó újabb próbálkozását hatástalanítja.

66. perc: Teplan védi Dimun lövését.

63. perc: Szánthó Regő is betalál! Nagyszerű támadás volt, de a VAR megint vizsgálta az esetet. Mivel semmi szabálytalanságot nem látott, maradt a gól, amely a magyar légiós második találata a bajnokságban.

62. perc: Leitner kap sárgát.

59. perc: újra vezet a DAC! Nagy védelmi hiba volt, Leitner és Teplan nem értette meg egymást, a kapus elvétette a labdát, Nikola Krsztovics érkezett, és az üres kapuba lőtt. 3–2

55. perc: négy perc után kiderül: érvényes a gól!

51. perc: egyenlít a Zilina. Rusnák lő kapra, de rosszul találja el, viszont pont így lesz jó középen Timotej Jambornak, aki egyből a kapuba lő hat méterről. A VAR hosszasan vizsgálja, nem volt-e les. 2–2

49. perc: Gavrics gólt lő, de lesről, így nem adják meg. A VAR megvizsgálja, ám marad az ítélet.

47. perc: Myslovic lő középről 18 méterről, a labda kevéssel a léc fölé száll.

Csere a szünetben: Gidi helyett Patrik IIko játszik.

Elkezdődött a második félidő!

45+4. perc: a játékvezető véget vet az első félidőnek.

Három percet hosszabbít a játékvezető az első félidőben.

44. perc: Veselovsky újabb gólt lőhetne, de az öt méterről leadott lapos lövését Teplan lábban védi.

43. perc: Leitner lő, de nagyon éles szögből, a labda az oldalhálóba csapódik.

38. perc: vezet a DAC! Dominik Veselovsky kap labdát Krsztovicstól, 22 méterről erősen lő, a labda félmagasan a kapu bal oldalába vágódik. 2–1

35. perc: egyenlít a DAC! Krsztovics éles szögből lő, a megpattanó labdát Teplan kiüti, de érkezik a frissen beállt Sebastian Nebyla, és közelről a kapuba lő. 1–1

34. perc: Krsztovics lő gyönyörűen 20 méterről, de Teplan szépen véd.

32. perc: Kácer nem tudja folytatni, Nebyla a helyén.

29. perc: Kácer lent marad egy ütközés után, ápolni kell.

27. perc: Kácer beadását Krsztovics egyből kapura teszi, de mellé megy a labda.

24. perc: Krsztovics tör előre, és már a tizenhatosnál jár, amikor a kapus Teplan megérkezik, és még idejében elrúgja előle a labdát.

21. perc: Andzouana remek labdát ad Szánthónak, aki ballal lő, de Teplan bravúrral véd. Nagy lehetőség volt!

17. perc: vezet a Zsolna! Myslovic 18 méteres szabadrúgását Petrás még bravúrosan kiüti, de a kipattanóra Adrián Kaprálik érkezik a leggyorsabban, aki néhány méterről könnyedén a kapuba lő. 0–1

15. perc: Dimun nagy csatát vív a labdáért a jobb oldalon, de a védője erősebb, így nincs belőle helyzet.

12. perc: ígéretes lehetőség, Riszvanisz fejel Krsztovicshoz, de lest ítél a játékvezető – ez is véleményes.

8. perc: Bari beadását tisztázza a hazai védelem.

6. perc: Rusnák lő nagy helyzetben nyolc méterről, de Petrás vetődve véd.

5. perc: Szánthó ad be szépen a jobb oldalról, de Gavricshoz nem jut el a labda, a védők figyelnek rá.

3. perc: Duris fordult le nagyon szépen az őrzőjéről a bal oldalon, de megállítják les miatt – téves ítélet volt.

1. perc: Szánthó Regő akciózik a jobb oldalon, de megállítják.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Több mint egy hónapig üresen maradt a dunaszerdahelyi Mol Aréna, mivel új gyepszőnyeget kapott. A sárga-kékek a Zsolna ellen győzelemmel szeretnék megkeresztelni a játékteret.

A Mol Aréna 2016-os megnyitása után először került sor fűcserére. „Minél idősebb a gyep, annál fogékonyabb a betegségekre és annál nehezebben regenerálódik” – mondta a dunaszerdahelyi honlapon Máhr Tamás, a DAC pálya és terület karbantartás vezetője, aki szerint eljött az idő a gyepcseréhez. Nyolcezer négyzetméter füves területet kellett kicserélni. Ezt a mennyiséget 22 kamion szállított a stadionba.

A legyökerezéshez is szükséges volt bizonyos idő, ezért is halasztották el a Rózsahegy elleni 11. fordulóbeli mérkőzést. „A gyökérzet ideális megkapaszkodásához három-négy hétre volt szükséges. Bízunk benne, hogy az új gyepszőnyeggel és a mindennapi gondoskodással hozzájárulunk a csapat sikerességéhez” – tette hozzá a DAC gyepmestereinek a főnöke.

A kivitelező a Richter Rasen nevű cég volt. 2016-ban is ők rakták le a Mol Aréna gyepszőnyegét, és olyan klubok stadionjaiban, edzőközpontjaiban dolgoztak, mint az RB Leipzig, a Hertha Berlin, a Wolfsburg, a Dinamo Kijev, az Olympique Marseille, a Nice, a Juventus vagy a Rapid Wien.

Vasárnap a Zsolna lesz a Dunaszerdahely ellenfele. „Két támadó felfogású csapat találkozik. Jó meccsre számítok, és bízom benne, hogy három ponttal avatjuk fel az új játékteret” – mondta lapunknak a sárga-kékek csapatkapitánya Kalmár Zsolt.

A MOL Arénában a Zsolna még sohasem győzött. Tizenegyszer találkozott a két csapat, nyolc hazai győzelem és három döntetlen született. A DAC, mint vendéglátó, utoljára 2016-ban kapott ki a Zsolnától. A Szencen sorra kerülő találkozón az észak-szlovákiaiak 6–0-ra győztek. Akkor a Zsolna kispadján az az Adrián Gula ült, aki ma a Dunaszerdahely vezetőedző. (Duducz Tibor, Dunaszerdahely)