NL: Svédország kikapott Norvégiától, a szerbek legyőzték a szlovéneket

2022.06.05. 23:07
Haaland duplázott, a norvég válogatott eddig hibátlan a B-ligában (Fotó: AFP)
Norvégia idegenben, Erling Haaland duplájával legyőzte Svédországot, a Nemzetek Ligája B-ligájának negyedik csoportjában. A szerbek könnyedén múlták felül a szlovén válogatottat a csoport másik találkozóján.

Svédország Norvégiát fogadta a Nemzetek Ligája B-osztályának második fordulójában. A vendégek már a huszadik percben megszerezték a vezetést, a Manchester City frissen igazolt támadója, Erling Haaland büntetőből vette be Olsen kapuját. A második félidőben tovább növelték előnyüket a norvégok, a 69. percben ismét Haaland szerzett gólt. A szépítés csak a hosszabbításban jött össze a svédeknek, a csereként beállt Elanga a 92. percben tekert a kapu jobb oldalába. (1–2)

A divízió 4. csoportjának másik mérkőzésén Szerbia fogadta Szlovéniát. A Championship gólkirálya, Alekszandar Mitrovics révén már a 24. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Az előnyük nem tartott sokáig, hat perccel később Stojanovic megzörgette a szerb hálót, 1–1-re módosítva az állást. A második félidő elején; az 56. percben Milinkovics-Szavics érkezett jó ütemben egy szögletre és a kapuba fejelte a labdát, ezzel ismét vezetést szereztek a szerbek. A hajrában a hazaiak még kétszer bevették Oblak kapuját, Luka Jovics a 85., Nemanja Radonjics a 92. percben mattolta az Atlético Madrid hálóőrét. (4–1)

Alekszandar Mitrovics szerzett vezetést Szerbiának Szlovénia ellen (Fotó: AFP)