NL: először nyertek a szlovákok; gólpasszt adott az exfradista

DUDUCZ TIBOR (Nagyszombat), H. D., V. J.DUDUCZ TIBOR (Nagyszombat), H. D., V. J.
2020.11.15. 17:13
A csütörtöki Eb-pótselejtező után a Nemzetek Ligájában is nyertek a szlovákok (Fotó: AFP, archív)
A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójának 2. csoportjában a szlovák válogatott Ján Gregus góljával 1–0-ra legyőzte Skóciát Nagyszombatban.

Nagyszombat felé közeledve nagyon gyér, vasárnap kora délutáni volt a forgalom. A City Aréna környékén már több volt az autó, de csak a vásárlók miatt, közelednek ugyanis a karácsonyi ünnepek, és a nagyszombati focistadionhoz egy nagy bevásárlóközpont is társul.

A City Arénához ugyancsak tartozik egy szálloda, és mivel néhány szurkoló kibérelte az egyik apartmant, ahonnan remek a kilátás a pályára – a zárt kapus meccsen így nézők is akadtak...

Mindkét gárda feldobódottan készülhetett a találkozóra, hiszen a szlovákok Észak-Írországban, a skótok Szerbiában kiharcolták a kijutást az Európa-bajnokságra. Úgy tűnt, a vendégek ünnepeltek hosszabban, mivel Steve Clarke edző a csütörtöki meccshez képest nyolc helyen változtatta meg a kezdőcsapatot...

A szlovákok fogadkoztak, hogy a belfasti siker után nem lesz gond felpörögniük. Az egyik csütörtöki szlovák gólszerző, Juraj Kucka lövésével indult a találkozó, ám a továbbiakban inkább a skótok irányítottak. A szigetországiak tudatában voltak, hogy ha Nagyszombatban győznek, feljutnak az A-ligába. Néhány kecsegtető helyzetet ki is alakítottak, de gólt nem sikerült elérniük.

Nem úgy a szlovákoknak! Ugyan ritkán jutottak el a skótok kapuja elé, a 32. percben viszontJán Gregus gondolt egyet, húszról megeresztett egy lapos lövést, amely a kapu jobb sarkában kötött ki (1–0).

A fordulás után a hazaiak még inkább visszahúzódtak. A szemük előtt volt az egy hónapja lejátszott találkozó, amikor – szintén Nagyszombatban – a szünetben két góllal vezettek, végül mégis 3–2-re kikaptak Izraeltől.

A skótok a tipikus brit focit erőltették, rugdosták a tizenhatosra a labdákat, de ott Marek Rodák kapus és az Internazionale védője, Milan Skriniar volt a király. A ráadás utolsó percében Griffiths lábában volt az egyenlítés, csakhogy erős löketét a Fulham kapusa, Rodák megfogta.

A szlovákok ebben az évben először győztek a rendes játékidőben, és megmaradt a reményük, hogy nem esnek ki. A skótoknak sem kell szomorkodniuk, a feljutás még mindig a saját kezükben van.

A szlovák együttesben Róbert Mak, a Ferencváros légiósa nem kapott játéklehetőséget.

4. Szlovákia 5 1 1 3 5–8 –3 4

Az Eb-pótselejtezőben a magyar válogatott ellen búcsúzó Bulgária továbbra sem találja önmagát: ezúttal Finnországtól kapott ki hazai pályán úgy, hogy csak tizenegyesből tudott szépíteni. A balkáni ország ezzel a legutóbbi hét mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg, azt is csak felkészülési találkozón, Gibraltár ellen.

Gareth Bale gólpasszt adott, Wales pedig hazai pályán legyőzte a hajrában megfogyatkozó Írországot, ezzel továbbra is vezeti csoportját.

B-DIVÍZIÓ
1. CSOPORT
Ausztria–Észak-Írország
2–1 (Schaub 81., Grbic 87., ill. Magennis 75.)

Bulgária–Finnország 1–2
(Iliev 68. – 11-esből, ill. Pukki 7., Lod 45+1.)

A C-LIGÁBAN TÖRTÉNT

A C-liga 2. csoportjában az Európa-bajnokságra kijutó Észak-Macedónia 2–1-re legyőzte Észtországot Szkopjéban. Az északmacedón válogatottban két Mol Fehérvár FC-futballista, Viszar Muszliu és Boban Nikolov is végig a pályán volt, míg az exferencvárosi Sztefan Szpirovszki kezdőként 59 percet játszott és az első találatnál gólpasszt jegyzett.

Szpirovszki lecsúszott lövéséből gólpassz lett

A Ferencváros játékosa, Myrto Uzuni kezdőként 68 percet játszott a második NL-győzelmét Kazahsztán ellen megszerző albán válogatottban.

C-DIVÍZIÓ
2. CSOPORT

Grúzia–Örményország 1–2 (Kazaisvili 65. – 11-esből, ill. Gazarjan 33., Adamjan 86.)
Észak-Macedónia–Észtország 2–1
(Tricskovszki 29., Sztojanovszki 68., ill. Sappinen 52.)