Szerbia ötöt számolt az oroszokra, és bent maradt a B-ligában

H. D.H. D.
2020.11.18. 20:35
Szerbia ötöt számolt az oroszokra, és bent maradt a B-ligában (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában, a 3. csoport 6. fordulójában Szerbia hazai pályán 5–0-ra kiütötte Oroszországot, így a Magyarország vendégeként 2–0-s vereséget szenvedő Törökország esett ki a C-ligába, míg a magyar válogatott csoportgyőztesként feljutott a legfelsőbb ligába.

NEMZETEK LIGÁJA
B-LIGA
3. CSOPORT, 6. FORDULÓ

SZERBIA–OROSZORSZÁG 5–0 (4–0)
Belgrád, Rajko Mitics Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Taylor (angol)
Szerbia: Rajkovics – Milenkovics (Randjelovics, 90.), Sz. Mitrovics (Pavlovics, 90.), Szpajics – Radonjics (Vlahovics, 31.), Risztics, Gudelj (Zdjelar, 90.), Makszimovics (Gacsinovics, a szünetben), Mladenovics – Jovics, A. Mitrovics. Szövetségi kapitány: Ljubisa Tumbakovics
Oroszország: Guilherme (Dzsanajev, a szünetben) – Karavajev, Divejev (Jevgenyev, a szünetben), Dzsikija, Zsirkov – Kuzjajev, Ozdojev, Jerohin, An. Mirancsuk (Obljakov,a szünetben), Zabolotnyij (Cserisev, 72.), Al. Mirancsuk (Mosztovoj, a szünetben). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Radonjics (10.), Jovics (25., 45+1.), Vlahovics (40.), Mladenovics (64.)

A csoport másik mérkőzésén
Magyarország–Törökország 2–0 (Sigér 57., Varga K. 90+5.)

Pedig nagyon nem így kezdődött…

A csoportelsőségre hajtó oroszok már az első percben vezetést szerezhettek volna, ám Anton Zabolotnyij közeli lövése után Predrag Rajkovics nagyot védett. Innentől kezdve azonban a bennmaradásért küzdő szerbek fokozatosan átvették az irányítást, majd a 10. percben a vezetést is megszerezték: Nemanja Radonjics jobbról húzott befelé, majd két csel után 20 méterről lőtt, az egyik védő lábán megpattanó labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

Nem sokkal később megint Zabolotnyij előtt adódott lehetőség, az orosz csatár azonban ezúttal is hibázott, ezt pedig Luka Jovics büntette meg: a Real Madrid csatára Filip Mladenovics beadása után fejelt a kapuba. 2–0

A Zabolotnyij a folytatásban sem tudott túljárni Rajkovics eszén, az első félidő hajrájában pedig érkeztek az újabb szerb gólok: a 40. percben Guilherme hibáját a csereként pályára lépő Dusan Vlahovics büntette meg (3–0), majd a ráadásban Jovics köszönt be ismét – fejjel, Mladenovics beadása után… 4–0

Ezzel gyakorlatilag a szünetre el is dőlt a három pont sorsa, mindenesetre a második félidőre Sztanyiszlav Csercseszov négyet – közte kapust is – cserélt. Sok változást azonban ez sem hozott, az oroszok ekkor már csak elvétve veszélyeztettek, a szerbek pedig újabb gólt tudtak szerezni: a 64. percben kontra végén Filip Mladenovics lőtte ki a bal alsót. 5–0

A 3. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. MAGYARORSZÁG63217–4+311
2. Oroszország62229–12–38
3. Szerbia61329–7+26
4. Törökország61326–8–26

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, Szerbia 5–0-ra kiütötte Oroszországot, és mivel a törökök kikaptak Budapesten, bent maradt a B-ligában.

90. perc: Három perc a ráadás.

9

0.perc: Hármas csere a szerbeknél, Gudelj, Mladenovics és Sztefan Mitrovics le, Zdjelar,Pavlovics és Randjelovics be.

90. perc: Gudelj sárgult be.

88. perc: Obljakov távoli lövése után Rajkovics védett.

82. perc: Obljakov és Alekszandar Mitrovics sárgult be.

72. perc: Orosz csere, Zabolotnyij helyére Cserisev érkezik.

67. perc: Jovics tekerte volna a kapu bal oldalába a labdát, ám Dzsanajev védett.

64. perc: GÓL! OTT AZ ÖTÖDIK! Egy szerb kontra végén Vlahovics dobta ki balra a labdát, Filip Mladenovics átvettem ajd ballal kissé balról kilőtt a bal alsót. 5–0

63. perc: Egy bal oldali beadás után Jerohin fejelt, de Rajkovis a kapu fölé nyomta a labdát.

50. perc: Zabolotnyij is kapott egy sárga lapot.

47. perc: Zsirkov sárgult be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Egyet a szerbek is cseréltek, Makszimovicsot Gacsinovics váltotta.

Csercseszov nem viccel, négyet cserélt a szünetben, többek között kapust is: Guilherme, Divejev és mind a két Mirancsuk le, Dzsanajev, Jevgenyev, Obljakov, és Mosztovoj be.

ELSŐ FÉLIDŐ

A magyar válogatott a szünetben gól nélküli döntetlenre áll Törökországgal, így jelen állás szerint csoportelső és feljutó.

45+3. perc: Véget ért az első félidő, a szerbek 4–0-ra vezetnek a szünetben.

45+1. perc: GÓL! EZ MÁRMOST KIÜTÉS! A szerbek majdnem lemásolták a második gólt. Most is Mladenovics bal oldali beadása után fejelt Luka Jovics a kapuba – igaz, a Real Madrid csatára ezúttal egy kicsit hátrébbról és a kapus is beleért a labdába, de a tényen nem változtat: ez a fejes is a kapuban kötött ki. 4–0

45. perc: Három perc a ráadás.

Ez a mérkőzés kezd eldőlni, így jelen állás szerint a magyar válogatottnak annyi kell a csoportgyőzelemhez, hogy ne kapjon ki Törökországtól a Puskás Arénában.

40. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Jovics próbálkozott 15 méterről, majd Guilherme védett, de a kapus középre ütötte a labdát, amelyet Dusan Vlahovics közelről a kapuba juttatott. 3–0

39. perc: Ozdojev távoli lövése veszélytelen volt.

33. perc: Zabolotnyij lassan eldönthetné a meccset, de ezúttal a kaput sem találja el.

32. perc: Újabb orosz lehetőség, de Zabolotnyijon megint kifogott Rajkovics.

31. perc: Cseréltek a szerbek, Vlahovics váltotta Radonjicsot, aki minden bizonnyal megsérült.

Ez magyar szempontból egyelőre remekül alakul…

25. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Mladenovics bal oldali beadása után Luka Jovics hat méterről a kapu bal oldalába fejelte a labda. 2–0

21. perc: Lehetőség! Karavajev jobb oldali beadása után Zabolotnyij kapásból próbálkozott, de elpörgette a labdát a kapu mellett.

13. perc: Gudelj szöglete veszélytelen volt.

Így jelen pillanatban a magyar válogatott a csoportelső.

10. perc: GÓL! SZERBIA VEZETÉST SZERZETT!Nemanja Radonjics jobbról húzott befelé, majd két csel után 20 méterről ballal lőtt, az egyik védő lábán megpattanó labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

6. perc: Mladenovcis szöglete után nem alakult ki helyzet.

3. perc: Divejev találkozott Alekszander Mitroviccsal, ápolni is kellett, vérzik az orra.

1. perc: AZONNAL EGY ÓRIÁSI VÉDÉS! Egy jobb oldali beadás után sikerült megcsúsztatni a labdát, amelyet közelről Zabolotnyij küldött kapura, Rajkovics azonban bravúrral védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A szerb válogatott három tagjának koronavírustesztje pozitív eredménnyel zárult, így Szergej Milinkovics-Szavics, Darko Lazovics és a kapus Djordje Nikolics karanténba kerültek.

Az utolsó kör eredményeitől függetlenül eldőlt, hogy a magyar válogatott már nem eshet ki a C-ligába, ellenben a csoportelsőségre még megvan az esélye: ha a mieink a Puskás Arénában több pontot szereznek Törökország ellen, mint az oroszok Szerbiában, akkor az első helyen zárnak (egyenlő pontszámnál az egymás elleni eredmény az oroszoknak kedvez).

A szerbek nagyon közel állnak a kieséshez, egyetlen esélyük a bennmaradásra az, ha legyőzik Oroszországot, és közben Törökország nem szerez pontot Budapesten (ebben az esetben az egymás elleni eredmények a szerbeknek kedveznek a törökökkel szemben).

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szerbia–Oroszország mérkőzés a labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában, a 3. csoport 6. fordulójában. Tartsanak velünk!