Memphis Depay triplázott, a Lyon könnyedén nyert a Dijon ellen (Fotó: AFP)

Pozitív teszt
A lyoni csapatból hiányzott Houssem Aouar, akinek pozitív lett a koronavírustesztje, ezért a francia válogatottban sem léphet majd pályára. Helyére Didier Deschamps Nabil Fekir hívta meg a keretbe.

Alig több mint egy hete (augusztus 19-én) még a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-elődöntőben volt érdekelt a Lyon, amely péntek este lejátszotta a 2020–2021-es idénybeli első francia bajnokiját.

A mérkőzés 14. percében a vendégek Aurélien Scheidler góljával szereztek vezetést, ám a Lyon még az első félidőben fordított: Memphis Depay hét perc leforgása alatt duplázott, két gólja között pedig Wesley Lautoa vette be a saját kapuját.

A fordulás után Depay még egy tizenegyest értékesített, így a Lyon könnyed győzelemmel kezdte a Ligue 1-t.

A mérkőzés összefoglalója

FRANCIA LIGUE 1
2. FORDULÓ

Lyon–Dijon 4–1 (Depay 39., 45+1., 65. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Lautoa 45. – öngól, ill. Scheidler 14.)