Klub-vb: a legutóbb bronzérmes Al-Ahli győzött, ott van a 6 között

CS. M.CS. M.
2023.02.01. 22:03
Győzött az Al-Ahli, ott van a következő körben, s a Seattle Soundersszel játszik (Fotó: Getty Images)
A Marokkóban zajló klubvilágbajnokság selejtezőjében az egyiptomi Al-Ahli 3–0-ra legyőzte a új-zélandi Auckland Cityt, így bejutott legjobb hat közé.

Sokáig nem esett gól az Al-Ahli–Auckland City párharcban, ám az első félidő végén és a második elején is betalált a tavalyi bronzérmes egyiptomi csapat, amely ezzel el is döntötte a lényegi kérdéseket, majd szerzett egy harmadik gólt is. 3–0

Az Al-Ahli ellenfele a legjobb hat között majd a 2021-es MLS-bajnok, a Seattle Sounders lesz. A dél-amerikai zóna legjobbja, a Flamengo és az európai Bajnokok Ligája győztese, a Real Madrid csak az elődöntőben csatlakozik a küzdelmekhez, külön ágon. Az Al-Ahli egy győztes következő kör esetén a madridiakkal találkozhat, míg a Flamengóra a marokkói Vidad és a szaúdi Al-Hilal mérkőzésének győztese vár majd.