Sántha Gergely, a DVTK és a Kassa közötti szoros szakmai kapcsolatról beszélt, melynek lényege, hogy a kassai klubot a kelet-szlovákiai labdarúgás központjává tegyék, s persze a Dunaszerdahelyhez képest megmutatkozó különbségekről is említést tett, hiszen beszélgetőpartnere, Világi Bálint, és az ETO ezer szállal kötődik a DAC-hoz. Mind kelet-Magyarország, mind kelet-Szlovákia az EU legelmaradottabb vidékei közé tartozik, és Sántha Gergely szerint ez tőlünk északabbra nagyobb motivációt jelent a gyerekeknek, Magyarországon több dolog tereli el a figyelmet, s nem érzik annyira kitörési lehetőségnek a futballt.
Világi Bálint elmesélte, hogyan zajlik a munka 2014, a Világi-család szerepvállalása óta a DAC-nál, és hogy stratégiailag mekkora értéke van annak, hogy 2022 óta az ETO is a családi üzlet része.
Így a fiatal játékosokat a Duna mindkét oldalán le tudják fedni, nagyjából hétszáz játékost foglalkoztat jelenleg a két együttes. Győrben Dunaszerdahelyhez hasonlóan az infrastruktúra-fejlesztéssel együtt, egyre merészebb célokkal igyekeznek meghatározóvá válni.
Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia munkáját emelte ki, melynek célja, hogy az erdélyi fiataloknak minőségi képzést biztosítsanak. A Csíkszereda egyre jobb szereplésével együtt fejlődött az akadémia is, és Dusinszki Zoltán elmondása szerint ma már elismert Romániában is az ott zajló munka.