Liga 1: az Universitatea jobban bírta a hőséget, három góllal megverte a Sepsit

2024.08.19. 17:54
Vladislav Blanuta két gólt is szerzett a Sepsi ellen (Fotó: Getty Images, archív)
Minimális ellenállást tudott csupán kifejteni hétfő kora este Kolozsváron a Sepsi OSK, amely a végén már annak is örülhetett, hogy megúszta háromgólos vereséggel.

ROMÁN LIGA 1
6. FORDULÓ
Universitatea Cluj–Sepsi OSK 3–0 (1–0)
Kolozsvár, Sétatéri stadion, 8521 néző. Vezette: Coltescu
Universitatea: Gertmonas – Boboc, Masoero, Cristea, Chipciu – Simion (O. Popescu, 70.), Bic – Codrea (Rata, a szünetben), Nistor (Bettaieb, 86.), M. Thiam (Mitrea, 70.) – Blanuta (Moraru, 84.). Vezetőedző: Ioan Ovidiu Sabau
Sepsi OSK: D. Moldovan - Oteliță (Oroian, 58.), Ciobotariu, Kecskés Á. (Bardea, 32.), Stefan – Kallaku (Draghiceanu, 76.), Alimi, Sigér D. (Varga K., 76.) – Breij (M. Coman, 58.), Debeljuh, Neskovics. Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: M. Thiam (39.), Blanuta (59., 70.)

Hol van Niczuly Roland? Hol van Branislav Ninaj? – kérdezgették meglepetten a Kolozsvárra látogató Sepsi-szurkolók, látva, hogy csapatuk két alapembere nélkül fut ki melegíteni a pályára. A két játékos a hírek szerint ugyanúgy fegyelmi okokból került ki a meccskeretből, mint egy héttel korábban Varga Kevin és Kecskés Ákos – nekik viszont már lejárt a Bernd Storck vezetőedző által kiszabott büntetés.

A 33 fokos hőségben egyik csapat sem vállalta fel a futóversenyt, így helyzetek nélküli állófocit hozott az első félidő. Egyedül Mamadou Thiam beindulásai jelentettek veszélyt, a szenegáli támadó előbb Kecskést lefutva tört kapura, de a kifutó Dinu Moldovanba lőtte a labdát, majd a 38. percben éles szögből, laposan, erőből belőtte az Universitatea vezető gólját. Ekkor Kecskés már nem volt a pályán, a helyére beálló exhonvédos Nir Bardeával viszont szemmel láthatóan bizonytalanabb volt a Sepsi védelme.

A szünet után viszont szétesett a Sepsi védelme, az U pedig könyörtelenül büntetett. Vladislav Blanuta előbb fejjel, aztán  lábbal használta ki bal oldali beadások után kialakult tökéletes ziccereit, a még keményebb vereségtől pedig Vadim Rata emelésénél a keresztléc, majd Moldovan két bravúrja mentette meg a Sepsit. A szépítésre pedig csupán két esélyük volt a szentgyörgyi cseréknek, de Varga Kevin szabadrúgása mellé ment, Marius Coman fejese pedig a jobb kapuáról pattant vissza. 3–0