A videók a„Megtekintés a YouTube-on”feliratra kattintva érhetők el!
Erik Lamela (Arsenal–Tottenham, Premier League, 2021. március 14.)Patrik Schick (Csehország–Skócia, Európa-bajnokság, 2021. június 14.)
Mehdi Taremi (Chelsea–Porto, Bajnokok Ligája, 2021. április 13.)
A SZAVAZÁS MENETE
A tizenegy jelöltet szakértői testület választotta ki. A listára csak a 2020–2021-es idényben esett találatok kerülhettek fel. A győztesről a FIFA által felkért legendák és a szurkolók szavazatai döntenek (december 17-ig adhatták le a voksaikat). A szavazás során a két csoport tagjainak voksa ugyanakkora súllyal bír, függetlenül attól, hogy a világhálón mennyien szavaznak – vagyis 50 százalékot tesz ki a szakértői zsűri és 50 százalékot a szurkolók szavazata. A győztest a 2022. január 17-én sorra kerülő zürichi FIFA-gálán hirdetik ki.
A PUSKÁS-DÍJ TÖRTÉNETE
Sepp Blatter, a FIFA akkori elnöke 2009. október 20-án Felcsúton Orbán Viktor társaságában jelentette be a Puskás-díj létrejöttét. Az ötletgazda egy sportszerető mérnök, Csorba István volt, aki 2006-ban sétált be a Nemzeti Sport szerkesztőségébe és osztotta meg elképzeléseit mostani főszerkesztőnkkel, a futballrovat akkori munkatársával, Szöllősi Györggyel.
A következő mérföldkő a 2007-es UEFA-kongresszus volt, amelyen Puskás Ferenc posztumusz megkapta az UEFA-érdemrend smaragd fokozatát, özvegye pedig az eseményen átadta a díjjal kapcsolatos elképzelésekről szóló levelet Blatternek, aki a kezdeményezés mellé állt.
Végül 2009 decemberében érkezett el a nagy pillanat, a zürichi FIFA-gálán özvegy Puskás Ferencné nyújtotta át a futballkaput és benne labdát formázó trófeát (eredeti másolata a Puskás Akadémia-körút során itthon is megtekinthető) az első győztesnek, a portugál Cristiano Ronaldónak. Csorba István ezt sajnos már nem élhette meg.
A PUSKÁS-DÍJ EDDIGI NYERTESEI