Li Ko neve valószínűleg nem sokat mond az európai futballdrukkereknek, ám születési neve hallatán a megátalkodott Arsenal-szurkolók talán homlokukra csapnak. A Nico Yennaris néven anyakövezett, és 1993 májusában Londonban, ciprusi görög apa és kínai anya gyermekeként született labdarúgó a brit fővárosban nőtt fel. Nyolcéves korában az Arsenal akadémiáján kezdett el futballozni, és 2011–2014 között összesen négy mérkőzésen lépett pályára a felnőttek között – egy PL-, egy FA-kupa- és két Ligakupa-meccsen.
Alacsonyabb osztályban töltött kölcsönidőszakok után végül a Brentfordnál vetette meg a lábát, ám idén januárban 5.5 millió euróért megvette a kínai élvonalban szereplő pekingi Kouan, s néhány hónap alatt honosították, így megnyílt az út előtte a válogatottba is.
Li Ko, azaz Yennaris személyében először került honosított játékos a kínai keretbe, s ő legalább édesanyja révén rendelkezik kínai felmenőkkel, ám már több, az országban légióskodó brazil játékos jelezte: örömmel venné fel a kínai állampolgárságot, hogy az ország válogatottjában szerepeljen.
Yennaris meghívása egyébként éles vitát indított az ázsiai országban arról, hogy ki és miért számít kínainak, vagy hogy vajon „kínaibb-e a félig kínai származású, de a nyelvet nem beszélő, mint a kínai felmenőkkel nem rendelkező, de az országba integrálódott, a nyelvet beszélő honosított külföldi”?
A Kínai Labdarúgó-szövetség mindenesetre közölte: a honosított játékosokkal szemben elvárás lesz a kínai himnusz eléneklése, az ország történelmének, kultúrájának, politikai berendezkedésének ismerete, de ezeknél is fontosabb a nyelv ismerete, és pontos, a mandarin nyelv tanulására vonatkozó ütemtervet kell tartaniuk.
A kínai válogatott egyébként június elején előbb a Fülöp-szigetek, majd Kirgizisztán ellen lép pályára felkészülési mérkőzésen.