Eurofutball: nekik nyolc – a Standard nyerte a Belga Kupát

A győztes gól pillanata: Renaud Emond fejesét követően a Genk kapusa nem tudott menteni (Fotó: AFP)
A Standard Liege hosszabbítás után 1–0-ra legyőzte a Genket a Belga Kupa döntőjében, így két év után először, összességében nyolcadszor elhódította a sorozat megnyeréséért járó trófeát.
A brüsszeli Baldvin király Stadionban rendezett finálé egyetlen gólját a ráadásban Renaud Emond szerezte, akinek a fejese után a labda nem ért hozzá a hálóhoz, de Danny Vukovic, a Genk kapusa csak a gólvonal mögül tudta kikanalazni a labdát.
Köteles László korábbi csapata tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, de Bojan Nasztics 121. percbeli kiállítása a meccs kimenetele szempontjából már nem bírt döntő jelentőséggel.
A Standard Liege nyolcadszor nyerte meg a Belga Kupát, amelyet ezt megelőzően 2016-ban emelhetett a magasba.
BELGA KUPA, DÖNTŐ
Genk–Standard Liege 0–1 (Emond 92.) – hosszabbítás után
Legfrissebb hírek

A fejlődés az igazi siker a KRC Genk akadémiáján
Minden más foci
2025.10.17. 07:06

Tóth Alex: A nyolcba kerülés is lehet a cél
Európa-liga
2025.10.03. 13:49

Robbie Keane: A gólunk után fantasztikusan futballoztunk
Európa-liga
2025.10.02. 23:55

Így szerzett vezetést Varga Barnabás a Genk ellen – videó
Európa-liga
2025.10.02. 22:02
Ezek is érdekelhetik