FIFA: azonnali hatállyal felfüggesztették tagságukat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.10.28. 21:16
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) pénteken azonnali hatállyal felfüggesztette Guatemala tagságát.

A nemzetközi futballélet irányítói azért döntöttek így, mert a közép-amerikai ország sportági szövetségének vezetői elutasították, hogy egy, a FIFA által létrehozott bizottság irányítsa ideiglenesen a szervezetet.

A FIFA tavaly decemberben azért állított fel testületet, hogy modernizálja a szervezetet, stabilizálja pénzügyi helyzetét és megszervezze a tisztújítást, de a helyi sportági szövetség közgyűlése megvonta a bizottságtól a mandátumot.

A FIFA leszögezte: Guatemala akkor válik ismét a nemzetközi szövetség teljes jogú tagjává, ha közgyűlése 2017. július 31-ig meghosszabbítja a kijelölt bizottság mandátumát.

Guatemala kizárása azt jelenti, hogy válogatottja és klubjai semmilyen nemzetközi sorozatban nem vehetnek részt. A világranglistán 83. helyen álló nemzeti együttes már kiesett a 2018-as világbajnokság selejtezősorozatából.

Legfrissebb hírek

FTC: Stefan Gartenmann bemutatkozhat a svájci válogatottban

Labdarúgó NB I
8 órája

Több mint egymilliárd dollárt tervez szétosztani a FIFA a klub-vb-n részt vevő csapatok között

Minden más foci
2025.03.05. 19:34

A Super Bowl-hagyományhoz hasonló félidei koncertet rendez a FIFA a 2026-os vb-döntőben

Minden más foci
2025.03.05. 14:03

Döntött az IFAB, bejelentették, milyen szabályváltozás lesz a labdarúgásban

Minden más foci
2025.03.01. 17:11

A versenylovak ideje lejárt! – Vincze András publicisztikája

Minden más foci
2025.02.16. 23:32

Itt az UEFA újabb ötlete: jönnek a BL-meccsek az Egyesült Államokban?

Bajnokok Ligája
2025.02.13. 11:09

Az elmúlt év rekordszámú átigazolást és a második legtöbb költést hozta a nemzetközi futballban

Minden más foci
2025.01.30. 20:54

Nem változott a magyar válogatott helyezése a FIFA világranglistáján

Magyar válogatott
2024.12.19. 11:20
Ezek is érdekelhetik